BAŞKAN TEKİNTAŞ FATSA CUMHURİYET MEYDANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
17.10.2018

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Engin Tekintaş Fatsa ilçemizde yapımı devam eden ve prestij projelerden biri olan Cumhuriyet Meydanında incelemelerde bulundu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Engin Tekintaş’a Fatsa Belediye Başkan Yardımcımız İbrahim Eroğlu’da eşlik etti.

Cumhuriyet Meydanında bir süre incelemede bulunan ve müteahhit firma yetkilisinde çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Tekintaş, burada yaptığı açıklamada Fatsa Cumhuriyet meydanının Büyükşehir Belediyesi’nin prestij projelerinden biri olduğunu belirterek, “Projede yeraltı otoparkı var. Şu anda yer altı otoparkı kısmında çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Yeraltı otoparkının demir örmesi devam ediyor, beton dökülmesinden sonra zaten iş kolaylaşmış olacak. Kolon kirişler derken üst dökümü dökerek buradan yukarıya çıkmak istiyoruz. Bundan sonra alt sistemi tamamlayıp üstüne bir defa kullanılır hale getirmek arzumuz var. Otopark kısmını 45 gün içerisinde tamamlayıp bir an önce üst yapıya geçmemiz lazım ondan sonraki süreçte işimiz kolaylaşıyor. Durmak yok, burayla ilgili proje sıkıntı yok, inşallah finansman sıkıntısı olmayacak şekilde müteahhit ile beraber devam ediyoruz. İnşallah yakın sürede eksik olan diğer problemleri olan bölümleri de tamamlayarak burayı Fatsa’ya yakışır sahildeki en güzel yerlerden biri haline dönüştürme çalışmamız sonlanmış olacak.” dedi.

KABA İNŞAAT 2 AY İÇERİSİNDE BİTECEK

Fatsa Cumhuriyet Meydanı 3 bin metre alan üzerine 100 araçlık kapalı otopark üst kısmı halkın kullanımı amaçlı 6 bin metrekareye yakın çevre düzenleme peyzaj çalışmasından oluşuyor. Burada geçtiğimiz Nisan ayında çalışmalar başladı. 5 ay fore kazık çalışmaları devam etti. Şuanda temel çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki Salı günü itibari ile temel betonu dökülülüp 2 ay içerisinde de kaba inşaatının tamamlanacağı öğrenildi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.