BAŞKAN KİBAR’IN ÖNCÜLÜĞÜNÜ YAPTIĞI ZİRAAT ODASI ÇİFTÇİ EĞİTİMİ VE ÜRETİM MERKEZİ’NE ÖVGÜLER
04.10.2019

Ziraat Odası Çiftçi Eğitim ve Üretim Merkezinin resmi açılışı için ilimize gelen Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar böylesine güzel bir projeyi hayata geçiren Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’dan övgüyle söz ederek katkılarından dolayı teşekkür etti.

“ÖRNEK GÖSTERİLECEK BİR ZİRAAT ODASI TESİS ETTİK”
Açılışta konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ise yaptığı konuşmada, “Önceki dönemde Ziraat Odası Başkanlık görevini yürütmekteydim. Çiftçimizin, köylümüzün, üretenimizin değerini, ekonomimize katkılarını çok iyi bilirim. Görev yaptığımız süre içinde çiftçi eğitim ve üretim merkezi, meyve işleme ve kurutma evi, fındık kurutma tesisi, tarımsal danışmanlık hizmeti, tarım market, toprak analiz laboratuvarı ve örnek bahçe uygulamaları ile Türkiye’de tesisleşme ve hizmet alanında, örnek gösterilecek bir ziraat odası tesis ettik. Bugün bulunduğumuz konumun en büyük referansı, ziraat odasında çalışma arkadaşlarımızla elde ettiğimiz başarılarımızdır. Tarımsal sürekliliğin sağlanmasında Ziraat odaları Birliğinin yaptığı etkin çalışmalar, ülke genelinde çiftçilerimizin geleceğini teminat altına alınacağını düşünüyorum. Çiftçimiz; bizim can suyumuz, önemli değerimiz, baş tacımızdır. Dolayısıyla Türkiye’de en büyük, ve en güçlü sivil toplum örgütü olan, Ziraat odalarımızın faaliyet alanlarını genişletmeliyiz.” dedi.
“TARIM SEKTÖRÜNDE BİLGİYİ ÇİFTÇİ İLE BULUŞTURMAYI ÇOK ÖNEMSİYORUZ”
Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’da Fatsa Ziraat Odası Çiftçi Eğitim ve Üretim Merkezini önemsediklerini belirterek, “Bu gibi açılışlar çeşitli illerimizde yapılıyor. Sektörde önemli bilgi ile çiftçiyi buluşturamadığımız takdirde hedeflerimize ulaşma şansımız yok. Bilgi ile çiftçi buluşturamadığımız takdirde dünya tarım ticaretinde yerimizi almamız mümkün değildir dolayısıyla bu gibi eğitim merkezlerinde çiftçimizi bilgi ile buluşturması açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Belediye başkanımızı kutluyorum çünkü onun başkanlığı döneminde hayata geçirilen bir proje burası. Devamını sağlayan oda başkanımızı ve yöneticilerini kutluyorum. Bu projeyi Fatsa Ziraat Odasının öz kaynaklarıyla yapması da çok önemli.” şeklinde konuştu.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZI CANİ GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM”
Çok anlamlı bir tesisin açılışını yaptıklarını söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler ise yaptığı konuşmada, “Özellikle belediye başkanımızı cani gönülden tebrik ediyorum örnek bir çalışmayı hayata geçirmiş. Böyle güzel bir tesisi kurduğu için çoğu yerde bahsediyorum. Fatsa Ziraat Odası Haydar Gürsu beyi de ayrıca tebrik ediyorum.” dedi ve konuşmasına tarım konusunda yaptıkları çalışmalarla devam etti.
Açılışta son konuşmayı yapan AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı’da Türkiye Ziraat Odaları Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’a kurumsal olarak bölgemizin en önemli gelir kaynağı olan fındık konusundaki gayreti ve hassasiyetinden dolayı teşekkür etti.
Yapılan konuşmaların ardından Protokol mensupları Fatsa Ziraat Odası Çiftçi Eğitim ve Üretim Merkezindeki seraları gezerek ürünler hakkında bilgi aldılar.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.