BAŞKAN KİBAR’DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI
18.09.2019

19Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Fatsa Belediye Başkanı İbrahim EtemKibar bir mesaj yayınladı.
Başkan Kibar mesajında şu cümlelere yer verdi:

"Gazilerimiz, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, bağımsızlığımız ve birliğimiz için canlarını ortaya koymuş vatanseverliğin yaşayan abideleridir.

Vatan topraklarımızın her karışında ecdadımızın kanı bulunmaktadır. Anadolu, yüreği imanla dolu, cesaret ve kahramanlık timsali şehit ve gazilerimizin asırlar süren ve ebediyete kadar sürecek varlığının bir tapusudur. Türk Milleti olarak bin yıldır bu topraklardayız. Bin yıldır bu coğrafyada adalet, kardeşlik, huzur ve güveni tesis etmek için mücadele ediyoruz.

Zaferlerle dolu Türk tarihinin temelinde de bu kahramanlık ruhu ve derin inanç vardır. Tarihin gördüğü en büyük destanların kahramanı olan aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin birçok cephede verdiği şanlı mücadele, milletimiz için en büyük övünç kaynağı, yolumuza ışık tutan en önemli kılavuzdur.Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor; hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.