BAŞKAN KİBAR’DAN ÇATISI UÇAN OKULLARA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
06.02.2020

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar beraberinde Başkan Yardımcısı Ruhi Özbay, İlçe Başkanı İsa Yüksel ile çatısı zarar gören okullara giderek incelemelerde bulundular.
İlçemizde aşırı rüzgar nedeniyle Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi ve Şehit Birol Yavuz İmam Hatip Ortaokulu’nun çatısı büyük hasar gördü.
Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi’nin uçan çatısının büyük bir bölümü yüksek gerilim hattına takıldı. Okulların çatısının uçması nedeniyle öğrenciler okuldan tahliye edildi. Sağlık Meslek Lisesi’nin uçan çatısının bir bölümünün karayoluna uçmaması için trafik ekipleri önlem aldılar.
Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ziyaret ettiği okullarda okul idarecilerinden meydana gelen hasarlarla ilgili bilgi aldı.

“HASARLAR BİRAN ÖNCE ONARILACAK”
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar kuvvetli fırtınanın etkisini sürdürdüğünü belirterek, “Dün gece başlayan kuvvetli fırtına bazı okullarımızın çatılarında uçmalar ve kısmi zararlar meydana getirdi. Çok şükür herhangi bir yaralanma olmadı bu da yaşamış olduğumuz afeti ucuz bir şekilde atlattığımızı gösteriyor. Ben öncelikle başta okul idarecilerimiz olmak üzere ilçemizdeki tüm eğitim öğretim camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Valimiz başta olmak üzere AFAD ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığımızla koordineli bir şekilde hasarların onarılması için çalışmalar yapacağız.” dedi.

“CAN KAYBININ OLMAMASI SEVİNDİRİ”
Şehit Birol Yavuz İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Muhsin Çok ise yaptığı açıklamada, fırtınanın sabah 9:30 gibi meydana geldiğini ifade ederek, “Fırtına sonrası bütün yetkilileri aradık geldiler, incelemeleri yaptılar. Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İlçe Kaymakamlığımız ve belediyemiz desteklerini verdiler. Yaralanma olayının olmaması, can kaybı olmaması bizim için sevindirici bir durum. Çatı onarımlarının da en kısa zamanda yapılması konusunda yetkililer bizlere bilgi verdiler. En önemli olan konu buydu Allah böyle bir felaketi bir daha göstermesin.” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.