BAŞKAN KİBAR PAZARCI ESNAFINI ZİYARET ETTİ
09.06.2020

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar Pandemi sürecinde uzun aradan sonra pazar yerlerindeki tezgahlarına kavuşan tuhafiyeci esnaflarına ziyarette bulunarak hem kendilerini sosyal mesafe kuralına dikkat etmeleri konusunda uyardı hem de hayırlı, bereketli bol kazançlar diledi. Başkan Kibar Pazar tezgahlarının tekrar kapanmaması için formülün maske, sosyal mesafe ve hijyenin ön planda tutulması gerektiğini bir kez daha yineledi.

“ÖZVERİ İLE ÜSTESİNDEN GELDİĞİMİZ O GÜNLERE TEKRAR GERİ DÖNMEYELİM”

Pazar yerinde esnafları ziyaret ettikten sonra bir açıklama yapan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Büyük mücadele ile üstesinden geldiğimiz o günlere tekrar geri dönmemek için esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralına dikkat etmeleri gerekiyor. Pandemi süreci başladıktan sonra yaklaşık 2 aydır kapalı kalan tuhafiye esnafımız 3 haftadır tezgahlarını açıyor. Vatandaşlarımız da çok kontrollü bir şekilde sosyal mesafeye dikkat ederek pazar alışverişlerini sürdürüyorlar. Ziyaretimizde esnafımıza hayırlı işler diliyoruz. Kapalı Pazar Yeri projemize başlamamız ile beraber mevcut pazar yerimiz de bir takım değişiklikler olmuştu. Esnaflarımızı ziyaret derken bu değişiklikler ile alakalı kendilerini bilgilendirdik. Esnaflarımızı geçici bir süreliğine farklı bir caddeye taşıdığımızı kendilerini anlattık. Pazarcı esnafımız sosyal mesafe kurallarına uyuyorlar bundan sonra da uymalarını önemle rica ediyoruz. Ziyaretimize eşlik eden Giyim Eşyaları Satıcıları Esnaf Odası Başkanımız Cemal Paşalıoğlu, belediye meclis üyesi arkadaşımıza ve dernek üyelerine teşekkür ediyorum. Esnaf kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Vatandaşlarımıza da pazara çıktıklarında sosyal mesafe kurallarına uymalarını tekrar yineliyoruz.” dedi.

“BAŞKAN KİBAR’IN PAZAR YERİ KONUSUNDA HASSASİYETİNİ BİLİYORUZ”

Giyim Eşyaları Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Cemal Paşalıoğlu da Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’a pazarcı esnafını ziyaret ettiği için teşekkür ederek, “Sayın belediye başkanımızın pazar yeri konusunda hassasiyetini biliyoruz. Bu anlamda tekrar tekrar kendisine teşekkür ederiz. İnşallah Kapalı Pazar yerimiz yakın bir zamanda açılacak. Bu anlamda mutlu olduğumuzu ifade ederken dileğimiz bir an önce esnaf kardeşlerimizi buraya yerleştirerek herkesin belirtilen kurallar çerçevesinde işlerinde sürdürmesidir.” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.