BAŞKAN ANLAYAN’I NE ÜZDÜ
27.02.2013

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan atık pil kampanyasına destek veren TOKİ İlköğretim Okulu’na gerçekleştirdiği ziyarette “Kampanyaya hiç destek vermeyen okullarımız oldu, ona çok üzüldüm” dedi.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan TOKİ İlköğretim Okulu’nda Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Abdullah İstikbal ve Okul Müdürü Turgay Dilber tarafından karşılandı. Fatsa Belediyesi atık pil kampanyasına destek veren TOKİ İlköğretim Okuluna 1 adet LCD televizyon, 1 adet diz üstü bilgisayar, öğretmenler odasına vestiyer ve 2 bin 500 TL’lik kırtasiye malzemesi hediye etti.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan burada yaptığı konuşmada 2 amaçla ziyaret gerçekleştirdiklerini belirterek, “TOKİ İlköğretim Okulumuz bu kampanyamıza destek verdi. Özellikle bazı okullarımız bu kampanyaya katılmadığı için sizlere teşekkür ediyorum. 2 farklı kategoride okulların ihtiyaçlarını karşılayacak yardımlar yaptık. 3 tane okulumuza bu kategorilerde derecelendirmeler yaptık. TOKİ İlköğretim Okulumuzda 420 kilo atık pil toplandı. TOKİ İlköğretim Okulumuz hem toplamda hem de kişi başına pil toplamada ikinci oldu. Okullarımıza sadece atık pil topluyoruz diye yardım ediyor değiliz. Aslında Fatsa’da bütün okullarımıza talep edildikçe imkanlarımız ölçüsünde yardım ediyoruz. Bundan sonra da devam edeceğiz ama atık pil toplama kampanyası bunun ekstrası oldu. Ben hem desteklerinden dolayı hem de çevreyi verilen kirlikten kurtardıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

“ÇEVRE BİLİNCİ OKULDAN BAŞLASIN”

Başkan Anlayan konuşmasında bir üzüntüsünü de dile getirerek, “Üzülerek gördüm ki her türlü yardımı bizden isteyen okullar her şey eğitim dediğimiz zaman eğitim çocuklarda başlar dediğimiz zaman bu kampanyaya hiç destek vermeyen okullarımız oldu, ona da çok üzüldüm. Biz atık pile ihtiyacımız olduğu için, atık pili satıp para kazanacağımız için bunu yapmadık. Sadece çocuklarımıza çevre bilincini aşılamak için bunu yapmıştık. İsterdim ki bütün okullarımız bu kampanyaya destek versin. Burada dereceye girmek önemli değildi. Önemli olan çevre bilincini algılamaktı. Sadece atık pilde değil geri dönüşümde de biz buna başladık. Çünkü bizden hep talep ediliyordu. Çevre bilinci okuldan başlasın ki yarın sokağa çıkıldığında gelişi güzel kimse çevreyi kirletmesin. Çünkü Dünyada şuanda en büyük sorun çevre kirliliği” diye konuştu.

TOKİ İlköğretim Okulu Müdürü Turgay Dilber ise, “Fatsa Belediye Başkanımıza ziyaretlerinden ve okulumuza en önemlisi de Fatsa ilçemize kazandırmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Spor Kompleksi ve Kültür Sarayı gerçekten çok güzel hizmetler, Geri Dönüşüm Muhteşem olacak kampanyası da çok güzeldi. Biz okul olarak geri dönüşüm adına ne varsa yapıyoruz” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.