BAŞKAN ANLAYAN’DAN YENİ SANAYİ BLOKLARINDA İNCELEME
23.11.2011Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Büyük Sanayi Sitesi’ne yaptığı ziyarette yeni işyerlerinin tamamlanmasının ardından şehir merkezinde sanayi kolunda iş yeri kalmayacak açıklamasında bulundu.
Büyük Sanayi Sitesi’nde Başkan Serdar Salman ve sanayi esnaflarıyla birlikte yeni yapılan iş yerlerinde incelemelerde bulunan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Yeni iş yerleri sayesinde sanayi de canlanacak Fatsa’da rahatlayacak” dedi.
Ziyaretin sonunda ilk açıklamayı yapan Büyük Sanayi Sitesi Başkanı Serdar Salman yeni blokları bitirme aşamasında olduklarını belirterek, “Binalar bitince alt yapısı ve yolu yapılacak. Hem Belediye başkanımıza bu konuları yerinde göstermek, ne yapabileceğimizi konuşmak için kendisini sanayi sitemize davet ettik. İnşaatımız normal seyrinde devam ediyor. Yılbaşında herkesin iş yeri teslim edilecek. 582 mevcut iş yerimiz var 108 tane daha ilave ediyoruz. Böylece sanayide dükkan bulamıyorum mazereti artık ortadan kalkmıştır” dedi.“YENİ İŞ YERLERİNİ ÖNEMSİYORUZ”

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise belediye olarak Büyük Sanayi Sitesi’nde gerek yol çalışması ve gerek alt yapı olarak daha önceden ciddi çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, “Yaptığımız parke ve asfalt çalışmalarıyla ciddi bir rahatlama sağlandı. Yeni yapılan iş yerlerinden önce ciddi sıkıntılarımız vardı. Hem Büyük Sanayi, hem de Özel Sanayi yeni işyerleri taleplerine cevap veremiyordu. Dolayısıyla sanayide iş yapması gereken iş kolları sanayide iş yeri bulamayınca şehir merkezine geliyordu. Bu da bizim açımızdan çok olumlu bir pozisyon doğurmuyordu. Şimdi yeni yapılan iş yerleri bitme aşamasına geldi. Tabi biz de buraların yol ve alt yapı çalışmasını yapacağız. Büyük Sanayide iş yeri sayısının artıyor olması bizim için çok önemli. Çünkü sanayi kolunda iş yapanlar daha şehir içerisinde iş yapamayacaklar. Bu her iki sanayimiz için de geçerli. Yeni iş yerleri sayesinde sanayi de canlanacak Fatsa’da rahatlayacak. O yüzden bu çalışmaların son noktaya gelmiş olması ayrıca sevindirici. Ben Başkan Serdar Salman’ın şahsında bütün ekibini kutluyorum ve tebrik ediyorum” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.