BAŞKAN ANLAYAN’DAN TOKAT GİBİ MESAJ “Herkes Özürlülüğü Kendinde Arasın”
27.02.2013

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Özel Eğitim ve Uygulama Okulu’na gerçekleştirdiği ziyarette otistik engelli öğrencilerin kişi başı atık pil toplama kampanyasında birinci olduğuna dikkat çekerek, “Kimse kimseye özürlü demesin herkes özürlülüğü kendinde arasın” diyerek tokat gibi mesaj verdi.

Başkan Anlayan Atık Pil Toplama Kampanyası çerçevesinde kampanya destek veren okul ve kurumları ziyaret etmeye devam ediyor. Başkan Anlayan bu kapsamda beraberinde Çevre Mühendisi Derya Ateşli ile birlikte Fatsa Özel Eğitim Uygulama Okulu’nu ziyaret etti.

Başkan Anlayan burada yaptığı konuşmada, “Vatandaşlarımızın anlayacağı dilde otistik çocuklarımızın eğitim gördüğü okula geldik. Malum 2012 yılında Çevre Müdürlüğümüzle beraber Fatsa’da çevre bilincini aşılamak anlamında birçok kampanya ve çalışma yapmıştık. Bu çalışmalardan bir tanesi de pil toplama kampanyasıydı. Bu kampanyayı Fatsa Belediyesi olarak buradaki okullarla birlikte tertip edip düzenledik. Birçok okulumuzda bu kampanyaya destek verdi. Ben destek veren tüm okullarımıza da çok teşekkür ediyorum. Ama üzülerek de bir konuyu ifade etmek istiyorum ki bu kampanyamıza hiç katılım göstermeyen okullarımızda oldu. Hâlbuki her işin başı eğitim diyoruz, eğitim küçük yaşlarda başlar diyoruz ama bazı okullarımız pil toplama kampanyamıza hiç destek vermediği halde bu otistik çocuklarımızın eğitim gördüğü Eğitim Uygulama okulu bu kampanyaya destek vererek dereceye girdi. Aynı zamanda çok önemli bir konu ise kişi başına en fazla pil toplayan okul oldu. O yüzden kimse kimseye özürlü demesin herkes özürlülüğü kendinde arasın. Bunu da özellikle vurgulamak istiyorum. Bu çocuklarımız Fatsa’daki bütün okullar içerisinde kişi başına en fazla pil toplayan okul olarak bu kategoride birinci oldu. Biz hepsini yürekten kutluyoruz, ailelerini de kutluyor teşekkür ediyoruz. Tabi ki bunu organize eden müdürümüz başta olmak üzere okul idarecilerimize de çok teşekkür ediyorum. Bizlerde dereceye giren, bu işe öncülük eden okullarımıza da katkı sağlamayı, ihtiyaçlarını karşılamayı belirli ölçülerde taahhüt etmiştik. Sonuçta bu bir özendirmedir, bir teşviktir yoksa ihtiyaçlar bitmiyor elbette ki sürekli olarak ihtiyaçlar doğuyor. Bizlerde söz verdiğimiz gibi Fatsa Belediyesi olarak bu okulumuzun da belli miktarda ihtiyaçlarını karşılamak için onlardan aldığımız talep doğrultusunda buradaki bir takım ihtiyaçlar giderildi. Bunları tek tek saymayacağım ama bunların içerisinde en önemlisi bu otistik çocuklarımızın eğitim gördüğü sınıflarda kendilerine zarar vermemesi için bütün sınıfın yumuşak zeminle işlemesi de buna dâhildir. O sebeple özellikle bu kısmını çok daha fazla severek yaptık. Ben hayırlı olmasını diliyorum bir kez daha bu kardeşlerimizi canı yürekten kutluyorum” dedi.

Fatsa Belediyesi olarak önceliklerinin şehrin alt yapı hizmetleri olduğunu vurgulayan Başkan Anlayan, “Fakat bizim hizmetlerimiz bununla sınırlı değildir. İmkânlar doğrultusunda her alana, her kesime hizmet vermeye gayret ediyoruz. Bu bağlamda Milli Eğitime bağlı okullarımıza da her türlü ihtiyaçlarına imkânlarımız doğrultusunda destek vermeye çalışıyoruz. Geldiğimiz günden bugüne kadar hemen hemen her okula talepleri doğrultusunda gerekli yardımlar yapıldı. Fatsa Belediyesi olarak bunu da severek yapıyoruz. Sonuçta bütün bu çocuklar bizim çocuklarımız ve onlara geleceği hep beraber hazırlıyoruz. Bundan sonra da bütün okullarımıza yine imkânlarımız çerçevesinde bu yardım hizmetlerimiz inşallah devam edecek” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.