BAŞKAN ANLAYAN’DAN FAGİAD’A ZİYARET
31.01.2014

Ak Parti Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, STK'ları ziyaretlerine hız kesmeden sürdürüyor.

Son olarak FAGİAD'ı ziyaret eden Başkan Hüseyin Anlayan'a, Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen, Ak Parti Fatsa Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Eroğlu ve çok sayıda partili eşlik etti.
FAGİAD'a yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Erdik, "Öncelikle size ve tüm ekibinize yeni çıkmış olduğunuz bu yolunu hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Üçüncü döneminiz için, siz ve ekibiniz bundan önceki yapmış olduklarınızdan dolayı teveccüh gösterilip ve yapılan hizmetlerinde karşılığı olarak partiniz tarafından tekrar aday gösterildiniz. FAGİAD olarak biz, sizlere ve ekibinize yeni çıktığını bu yolda tekrar yineleyerek hayırlı olmasını ve hizmetlerinizin devamının olmasını temenni ediyorum" dedi.
Erdik, konuşmasının devamında: "Burada şu çok önemli, Fatsa'da faal yani aktif olarak iş yapmak isteyen, Fatsa'nın kalkınması ve gelişmesi noktasında kendini bu işin içine katan bir STK olarak, biz de naçizane fikirlerimizi bizleri ziyaret eden Belediye Başkan Adaylarımıza ifade etmek istiyoruz. Onlardan bazı taleplerde bulunmak istiyoruz. Çünkü şunu farkındayız, sizin de paylaşmış olduğunuz 105 bin nüfuslu Fatsa, koskocaman bir ilçe. Bu yüzden de ilçenin daha fazla ihtiyaçları oluşmaya başladı.
Fatsa hem sosyal, hem kültürel anlamda sürekli ihtiyaç oluşan bir ilçedir. Sanayisi, eko turizmi, üniversitesi ile öne çıkması gereken bir ilçe konumunda olduğu için bizlerin ve sizlerin çok çalışması gerekiyor. Bizlerde elimizden geldiği kadar gücümüzün yettiği kadar ortak olmaya çalışıyoruz" diye konuştu.
FAGİAD'a yaptığı ziyarette Fatsa için gerekli olan kentsel dönüşüm projesine vurgu yapan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, "Genel Başkanımız Fatsa'nın hassasiyetlerini ve beklentilerini gözeterek, bizleri bir kez daha aday gösterdi. Allah nasip ederse, inşallah Sayın Başbakanımızın da ifade ettiği gibi rabbim nasip eder ve vatandaşlarımızda destek verirse, ustalık dönemine devam etmek istiyoruz.
Bizler, Fatsa'ya hem yaptıklarımızı hem de yapacaklarımızı anlatmak istiyoruz. Sonuçta yeni bir döneme giriyoruz. Fatsa'nın ihtiyacı olan alt yapıdan üst yapısına, sanayisi, eğitimi ve kültürüne kadar daha farklı bir seviyeye ulaşması gerekiyor. Çünkü hayat çok hızlı ilerliyor. İnsanların beklentileri ve istekleri çok hızlı değişiyor. Bizlerde bu ihtiyaçlara cevap verecek, alt yapıyı oluşturmakla sorumluyuz. Artık belediyeciliğe bakış açımız daha farklı, harikalar diyarı içerisinde sosyal tesisler barındıracak, Organize sanayinin büyümesi ve gelişmesi, hepimiz için çok önemlidir. OSB'ye ilave olarak bin dönüm daha büyümesi için çalışmalar başlamış durumda. Aşama aşama biz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu işin başladığını kamu ile paylaşarak sürekli takip ediyoruz. Başta şehrimizdeki farklı mezhep guruplarına karşı çalışmalar yapıyoruz.
Toptancılar ve galericiler sitesi gibi. Şehrin sosyal ihtiyacını karşılayacak ve içerisindeki bir takım mekânları da barındıracak, harikalar diyarı projesidir. Bu manada çok önemli bir projedir. Yani bugün spor kompleksi Kültür Sarayı dedik ama harikalar diyarı en büyük proje kentsel dönüşüm estetik şehir projesidir. Bir belediye ve belediyeci olarak ve inşaat mühendisi olarak kentsel dönüşüm beni çok heyecanlandırmak da ve bununda çalışmalarına başlamış durumdayız. Kentsel dönüşümü şehircilik bakanlığı ile birlikte yürüteceğiz.
Ama bizim dönemimizde Fatsa'da toplu konutların yolunu açmak kentsel dönüşümdür. Bizden öncede yüksek yapılar vardı ama bizim dönemimizde bu daha çok arttı. Yüksek yapıları sadece kooperatifler yapabiliyor. Biz bunun önünü açarak, herkesin yapmasına imkan sağlayacağız. Herkesi konut sahibi yaparak binalarını yenileyeceğiz. Fatsa kendi bölgesinde büyüyen bir büyük şehir. Şehir merkezlerinde çarpık yapılaşmayı ortadan kaldırarak toplu konut projelerini plânlıyoruz. Bunun ilk örneğini de önümüzde ki dönem evkaf mahallesinde stat bölgesinde başlayacağız. Bu çalışmayı şehircilik bakanlığı ile başlattık.
165 dönümlük bir alandaki vatandaşlar ile mutabakat yapacağız ve isteyen parasını isteyende olduğu yerden dairesini alacak. Herkesi konut sahibi yaparak binaları yenileyeceğiz ve yeşil alan ile buluşturacağız. İnsanları mağdur etmeden bir kentsel dönüşüm plânlıyoruz. Boyasız ve sıvası olmayan binalar için dış cephe çalışmaları yapacağız ve şehrin görüntüsünü güzelleştireceğiz. İlk önce sahildeki binalar ile başlayacağız ve vatandaşa öncülük yapacağız. Bunlar bizim yapacaklarımız birde siz kanaat önderlerinin fikirleri doğrultusunda yapacağımız projeler olacak. Fatsa Kültür Sarayında bu zamana kadar 1500 program yapmışız ve en fazla programı yapan sivil toplum kuruluşu da FAGİAD" diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.