BAŞKAN ANLAYAN ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
19.01.2012

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Fakülte ve Yüksek Okuldan sonra Fatsa Genç İş Adamları Derneği FAGİAD’ı ziyaret etti.
Yapılan bu ziyarette Genç İş Adamlarının yaptığı faaliyetlerden son derece memnun olduğunu söyleyen Başkan Anlayan, dernek üyelerinin heyecanlarına hayran olduğunu dile getirdi. FAGİAD’ın geçtiğimiz günlerde Fatsa Kültür Sarayında 2010 ile 2011 yıllarının en çok okunan yazarı olan Sinan Yağmur’u Fatsalı kitapseverler ile buluşturan programına da değinen Anlayan; “Bu programa gelmeyi çok istedim lakin aşırı yoğunluğum sebebiyle gelemedim. Yardımcım Muharrem Aktepe katıldı ve ondan bilgi aldım. Sizi tebrik ediyorum ve inşallah bir sonra ki etkinliğinize katılmayı çok istiyorum. Dernekçilik işi gönüllük esasına dayanan ekip işidir. İnsanoğlu her tarafa tek başına yetişemiyor. Genç ve dinamik bir ekipsiniz ve Fatsa adına güzel şeyler yapmaya çalışıyorsunuz tekrar tebrik ederim” dedi.
Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ın ziyareti dolayısıyla memnuniyetini dile getiren FAGİAD Başkanı Mehmet Serkan Erdik ise, “Sayın Başkanım şu anda Kültür Sarayı bizim için bulunmaz bir nimet. Daha önceleri sadece bizim değil tüm sivil toplum örgütlerinin organizasyonlarda yer sorunları vardı. Siz o güzel yeri yaptınız ve özellikle biz sivil toplum Kuruluşlarının faaliyetlerine ücretsiz veriyorsunuz… Kültür sarayı ile bizlere böyle güzel bir imkân sunuluyor ve bizlere düşende daha fazla ve daha güzel organizasyonlar yapmak olmalı. Fatsa Kültür ve Sanatıyla her zaman ön plana çıkmış bir ilçe ve etkinlikler konusunda eksiğimiz var. Bizim için ilk oldu Allah’ın izniyle daha fazla etkinlik yapmak istiyoruz” diyerek görüşlerini bildirdi.
Başkan Anlayan daha sonra, “Fatsa Belediyesi Kültür Sarayının talep görmesi beni çok mutlu ediyor” diyerek, Sivil Toplum Kuruluşlarının tüm faaliyetlerine Kültür Sarayını ücretsiz yapmalarının nedeninin hizmet olduğunu dile getirdi. Kültür Sarayının günden güne daha da ilgi çeken bir yer olduğunu söyleyen Başkan Anlayan; “Açılmasından bu yana 6 ay geçmesine rağmen Kültür Sarayında toplam 132 etkinlik düzenlendi ve 2012 yılı içinde çok yoğun rezervasyonlar yapılıyor. Şu ana kadar 130 rezervasyon yapıldı ve inanıyorum ki yılsonuna kadar bu rezervasyonların sayısı 250-300’ü çok rahatlıkla bulacaktır” diye konuştu ve buradan maddi bir beklenti içinde olmadıklarının altını çizdi.

Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca’da daha sonra ziyaret programına katıldı.


Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.