BAŞKAN ANLAYAN VE SÖZEN ANKARA’YA GİTTİ
17.09.2013

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan:

“Ak Parti’de aday belirsizliği söz konusu değildir”

Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen:
“Bu toplantı çok önemlidir”

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan AK Parti İlçe Başkanı Fatih Sözen ve AK Parti Fatsa Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Eroğlu ile birlikte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı toplantıya katılmak üzere Ankara’ya gitti.

Büyük Sanayi Sitesi’ndeki asfalt çalışmalarını inceledikten sonra Ankara’ya hareket öncesi Başkan Anlayan ve İlçe Başkanı Fatih Sözen toplantı ile ilgili açıklamalarda bulundular.

İlk açıklamayı yapan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Başbakanımız ekibi ile beraber bu süreci beraber bizlerle değerlendirecek” dedi.
Toplantının Türkiye’deki Ak Partili belediye başkanlarımızın bağlı olduğu ilçeleri ve ilçe başkanlarının bu toplantıya davetli olduğunu belirten Başkan Anlayan, “Dolayısıyla ben de ilçe başkanımız da bu toplantıya davetliyiz. Yarın sayın Başbakanımızla beraber bu toplantıya katılacağız. Bu toplantı Yerel Yönetimler Başkanlığının organize ettiği, Seçim İşleri Başkanlığı ve teşkilat başkanlarının da katılacağı bir parti içi çalışma olacak, bir nevi seçim çalışması olacak. Orada sayın başbakanımız ve ekibi ile beraber bu süreci beraber bizlerle değerlendirecek, öyle düşünüyorum. Bize gelen bilgiler o yönde ve bizlerde bu davete icabet edeceğiz” dedi.

“YENİ BİR SEÇİM SÜRECİ BAŞLIYOR”
Yine bir seçim sürecinin başladığını ifade eden Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Partimizde 21 Ekimde aday adaylığının müracaatlarının başlayacağını ifade etti. Seçim takvimi bu şekilde başlıyor. Ak Parti'de sokakta insanlar hep konuşuyorlar, Ak Parti'nin adayı niye belli olmadı, neden belli olmadı diye. Ak Parti sokaklara göre hareket etmiyor, kendi prensipleri ve programlarına göre hareket ediyor. Kendi açıkladığı takvime göre bu süreci işletecek ve 21 Ekim’de de bu süreç başlıyor. Dolayısıyla Ak Parti’de aday belirsizliği söz konusu değildir. Ak Parti’nin ve Ak Partili bütün kadroların çalışması aksamadan her zaman olduğu gibi aynı heyecanla devam etmektedir. Bizler görevimizin başındayız. Son ana, son dakikaya kadar canla başla hizmetler yapmaya çalışıyoruz. Sonuçta hizmet devam ediyor, süreç devam ediyor. İnşallah 21 Ekim’den sonra da partimiz genel başkanımızın başkanlığında yetkili organları ile bu sürece değerlendirecektir ve kamuoyuyla kararlarını paylaşacaktır. Ben bu sürecin hepimize Fatsa’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“ANA GÜNDEM MADDESİ YEREL YÖNETİMLER OLACAKTIR”
Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen ise toplantının muhakkak ki ana gündem maddesinin yerel yönetimler olacağını vurgulayarak, “Konuşmacıların ve katılımcıların isimlerine baktığımızda genel başkan yardımcıları seviyesinde teşkilat başkanlarımız, mahalli idareler başkanlığımız ve seçim işleri başkanlığımız ukdesindedir. Dolayısıyla konuşmacı olarak da sayın Başbakanımızın basına açık bölümü olacaktır. Bu toplantı çok önemli bir toplantıdır. Ak Partili ilçe başkanları ve belediye başkanları ile mümkün bir toplantıdır. Bu toplantıların sonuçlarında belediye başkanımızın da ifade ettiği gibi seçim takviminin yavaş yavaş artık gündeme düştüğü bir ortamdayız. Dolayısı ile biz de toplantının ne manalara geldiğini biliyoruz ama içerik olarak çok bilgi sahibi değiliz. İnşallah toplantıdan geldikten sonra bir açıklama yapmak suretiyle de kamuoyu ile de bunları paylaşacağız. Toplantımızın memleketimiz için milletimiz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.