BAŞKAN ANLAYAN ÜST GEÇİT ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ
24.12.2010
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ilçenin Sahil karayolu PTT kavşağına Karayolları tarafından yaptırılan üst geçitte incelemelerde bulundu.
Yaptığı inceleme sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, bu bölgede uzun yıllardan beri vatandaşların üst geçit talebi olduğunu belirterek, “Karayolları buraya bir üst geçit yaptı. Karayollarının yaptığı üst geçit aslında kemerli modelde olmuyordu. Kemersiz çok sade olacaktı. Bu üst geçidin kemerli olması için ciddi gayret sarf ettik. Talebimizin olumlu karşılanması bizi memnun etti. Biz kemerli modeli gece aydınlatma sistemi yapacağımız için göze daha estetiği hoş görünsün diye istedik. Aydınlatma bittiğinde Karadeniz Bölgesi’nde bu asma kemerli model üst geçit bir ilk olacak” dedi.

“ASANSÖRÜ BİZ YAPACAĞIZ”

Başkan Anlayan üst geçide asansörü karayollarına yaptıramadıklarını ifade ederek, “Biz şimdi 2 adet asansör ihalesine hazırlanıyoruz. Bu sayede vatandaşlarımız bu üst geçidi çok rahat kullanabilecekler. İnsanlarımız üst geçit olduğu halde alttan orta refüjü kullanarak geçmeyi maalesef bir meziyet görüyor. O yüzden biz bu bölgede orta refüjü de ferforjeyle kapatarak vatandaşın üst geçitten geçmesini sağlayacağız. Bizim ilçenin girişinden çıkışına 4 tane üst geçit talebimiz vardı. Bu yıla sadece mevcut yapılanı programa koydurabildik. Karayolları ile bu konuda çok uyumlu ve istişareli bir şekilde çalışıyoruz” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.