BAŞKAN ANLAYAN SON KEZ UYARDI
22.12.2010

Fatsa Belediyesi ikametgahı Fatsa’da olupta, yanlış beyanda bulunanları Savcılığa veriyor.

Başkan Anlayan Ekiplerimiz Mahalle, Sokak ve Caddeleri tek tek geziyor, bir çok tespitte bulunduk. Fatsa’nın hakkını kimseye yedirmeyeceğiz, bunu da hep birlikte göreceğiz dedi.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan yılbaşı itibari ile yeniden yapılacak olan nüfus sayımı ile ilgili vatandaşları uyararak, “Yarın bugün Fatsa’da yaşayıp da Fatsa’da yazılmayanlar kendilerini Savcılık önünde görürlerse lütfen “EYVAH” demesinler, bununla karşı karşıya kalmasınlar, yaşadıkları yerde ikametgahlarını bildirmek gibi hukuki sorumluluklarını yerine getirsinler” dedi.
Yaklaşan nüfus sayımı ile ilgili açıklamada bulunan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Herkes kutlama yapmaya hazırlanırken biz de kendi sorumluluk alanımızla alakalı çalışmalar yaparak yıl sonunu bekliyoruz. Çalışmalardan bir tanesi çok önemsediğimiz yeni nüfus sayımı. 2007 yılında yapılan nüfus sayımı her sene yenilerek fiili değişikliklerle yenilerek tekrar açıklanıyor. Bu bağlamda yılbaşından sonra hem bizim şehrimizde hem de bütün Türkiye’de nüfus sayımı yeni şekliyle tekrar açıklanacak. Biz de bu bağlamda bütün ekibimizle birlikte bu taramayı yapıyoruz. Fiilen Fatsa’da oturup da Fatsa’da yazılmayanların tespitine yeniden başladık. Fatsa’nın resmi nüfusu tabelada 65 bin ama herkes biliyor ki fiziken de bunu yaşıyoruz 90 bin civarında nüfusun yaşadığı Fatsa Belediyesi sınırlarında yaşıyoruz. Fatsa’da yaşayıp da Fatsa’da çalışıp da başka yerlerde nüfusa yazılan vatandaşlarımız var. Onlara buradan son bir duyuru yapıyorum. Ekibimiz Fatsa’da yazılmayanlara bire bir ulaşarak Fatsa’da yazılmaları gerektiği şeklinde telkinde bulunuyoruz. Buna rağmen yine burada yazılmayanlara karşılaşacakları hukuki sıkıntıları da anlatıyoruz. Yani Fatsa’da yaşayıp da Fatsa’da yazılmayanlar için yılbaşına kadar Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunuyoruz. Yarın bugün Fatsa’da yaşayıp da Fatsa’da yazılmayanlar kendilerini Savcılık önünde görürlerse lütfen “EYVAH” demesinler, bununla karşı karşıya kalmasınlar, yaşadıkları yerde ikametgahlarını bildirmek gibi hukuki sorumluluklarını yerine getirsinler. Bunu bizim için değil Fatsa için yapsınlar. 90 bin nüfusa göre yaşıyoruz ama resmi nüfus olan 65 bin nüfus oranına göre İller Bankası’ndan pay oluyoruz. Böylece Fatsa’da yaşayıp da başka yerde yazılan vatandaş başka vatandaşın hakkını da gasp ediyor. Kanun diyor ki; yılın yarıdan fazlasını nerede yaşıyorsanız asıl ikametgahınız orası diyor. Evet, herkesin köyü beldesi ilçesi var. Biz başka köylerde beldelerde yaşayanları Fatsa’da yazdırma gibi bir gayret içerisinde değiliz. Ama yılın yarıdan fazlasını Fatsa’da yaşayanlar Fatsa Belediyesi’nden hizmet alanlar, lütfen bunu Fatsa için yapın, aksi takdirde biz hukuki işlemleri başlatıyoruz bunun da takipçisi olacağız” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.