BAŞKAN ANLAYAN OR-Gİ TEKSTİLİ ZİYARET ETTİ
05.06.2012

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Organize Sanayi Bölgesine giderek bünyesinde 280 kişi çalıştıran OR-Gİ Tekstili ziyaret etti. Bir süre çalışma sahasını gezen Başkan Hüseyin Anlayan daha sonra OR-Gİ Tekstil yetkilisi Ali Kalafat ile bir süre sohbet etti. Çıkışta bir açıklama yapan Anlayan, Organize Sanayi Bölgesine büyük talep olduğunu dile getirdi.

Başkan Anlayan; "OR-Gİ Tekstil 2 senedir burada faaliyet gösteren ciddi bir firmamız. Burada şu anda 280 kişiye yakın insan fiilen çalışıyor. Sadece burası değil İstanbul merkezli olmak üzere çalışan bir firma olan OR-Gİ Tekstil her geçen gün büyüdükleri için kendi kaplarına sığmıyor. Şu anda burada 280 kişi çalışıyor. Talepleri doğrultusunda kendilerine yeni yer tahsis ettik. Mevcut fabrika binası yanına yeni bir bina yapıyoruz. Bu yeni bina faaliyete geçtiği zaman yetkili arkadaşlar 350 kişinin daha istihdam edileceğini ifade ediyorlar. Dolayısıyla toplamda 650-700 kişiye yakın iş istihdamı sağlanacak olan bir tekstil fabrikası olacak. Arkadaşları tebrik ediyorum, Fatsa'mız için bunlar çok güzel gelişmeler. Organize Sanayi Bölgemizde şu anda 1400 kişiye yakın fiilen istihdam sağlamış durumdayız" dedi.

BOŞ ARSAMIZ KALMADI!
Daha önce ki toplantılar da ifade ettiklerini ifade eden Başkan Anlayan, Organize Sanayi Bölgesinde boş arsanın kalmadığını söyledi. Anlayan; "Şu anda Organize Sanayi Bölgemizde boş arsamız kalmadı. Tamamını tahsis ettik. Yeni yaptığımız binalar ile birlikte önümüzde ki sene 1400 kişilik iş istihdamını 2500-3000 kişiye çıkarmayı hedefliyoruz. Bu bütün bölgemize hitap eden bir yer. Bize mutluluk veriyor çünkü burada insanlarımız iş buluyor aş buluyor ve evlerine ekmek götürüyor. Bu sebeple burada yatırım yapan tüm firmalara şükranlarımızı sunuyor onlara çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Ardından OR-Gİ Tekstil yetkilisi Ali Kalafat; "Sayın başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Kendisi en başından beri bize her türlü imkanı sağlıyor" dedi.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.