BAŞKAN ANLAYAN MUHTARLARLA KAÇAK NÜFUSU KONUŞTU
22.11.2012

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, makamında İlçe Merkez Mahalle Muhtarlarını toplayarak Nüfus konusunda değerlendirme toplantısı yaptı.

Fatsa’da yaşayıp ta Nüfusu Fatsa’da olmayanların peşine düştüklerini belirten Anlayan Muhtarlardan bu konuda destek, istedi.

Anlayan yaptığı açıklamada, Belediyemiz Emlak İstimlak Müdürlüğü Kent bilgi sistemini kurdu ve şehrin tamamına kayıt altına almak içinde çalışmalara start verdi. Bire bir tespitlere başladık. Burada olumlu tepkiler alırken, bazen de olumsuz tepkilerle karşılaşıyoruz dedi. Derdimiz sadece dışarıdan Nüfus taşımak değil, gerçekten özellikle Fatsa’da yaşayanları kayıt altına almak dedi.

Anlayan, bütün hizmetlerimizi Nüfusumuza göre alıyoruz. Kimsenin Fatsa’nın hakkını gasp etmeye hakkı yok. Şuanda merkezde yaptığımız ön çalışmada 100 bin nüfus çok rahat var. Ama tabela Nüfusumuz 70 bin. Yani 30 bin kaçak Nüfusumuz var. Amacımız Muhtarlarımızla koordineli çalışıp bu kaçak nüfusları tespit etmek.

Ayrıca Vatandaşlarımıza da seslenmek istiyorum. Lütfen komşusu burada oturup ta; burada nüfusu olmayanları bizlere bildirsinler. İlla da yazılmayacaklarsa; hukuki işlemelere baş vuracağız.

Hepimizin tek bir amacı var. Fatsa’ya kaliteli hizmet sunmak. Kaliteli hizmet içinde; gerçek nüfusumuzu bulmamız şart. Ben tüm hemşerilerimizden bu konuda duyarlılık ve destek bekliyorum dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.