BAŞKAN ANLAYAN KREDİ YURTLAR KURUMUNU ZİYARET ETTİ
08.05.2013

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Evkaf Mahallesi’nde bulunan ve İnşaatı yeni biten Kredi Yurtlar Kurumu’nu ziyaret etti.

Belediye’nin sorumluluk alanındaki hizmetleri yapmakla beraber Fatsa’ya gelebilecek her türlü yatırımı takip eden Başkan Anlayan, konuşmasına Ak Parti hükümetimizle beraber Sayın Bakanımız başta olmak üzere Milletvekillerimize de katkılarından dolayı teşekkür ederek başladı.

Fatsa Evkaf Mahallesi’nde İnşaatı biten Yurt Kur’a ait öğrenci yurdu için Sürekli takip ettiğimiz bir yatırımdı diyen Başkan Anlayan; “ Sayın Bakanımızla birlikte temelini de atmıştık. Hızlı bir şekilde bittiğini görüyoruz ara ara ziyaretler yapıyorduk. Ben Bizzat yerinde görmek istedim. Bugün gözüktüğü gibi inşaatı bitmiş durumda, sadece çevre düzenlemesi kaldı. Çevre düzenlemesinde ayrıca yapılacak ve İnşallah önümüzdeki Eylül ayında Üniversite öğrencilerimizin barınacağı şekilde hayata geçmiş olacak. Hem Evkaf Mahallemize hem de Fatsa’mıza ayrıca bir kalite getirecek. Burası 500 kişilik bir öğrenci yurdu.250 kız 250 erkek ayrı ayrı binalarda ikamet edecekler. Sosyal tesisleriyle de burada huzurlu bir ortamda barınacaklar” dedi

Başkan Anlayan Kendisinin üniversite yıllarında böyle yurtlar olmadığını söyleyerek; ”Şimdiki öğrenciler çok şanslı. Biz üniversitede okurken bizim zamanımızda böyle yurtlar yoktu biz koğuş sisteminde kalıyorduk. Şimdi ise her öğrencinin ayrı yatağı, ayrı dolabı, ayrı masası, ayrı interneti var. Gerçekten çok nezih bir mekan. Ben hem öğrencilerimize hem Fatsa’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Bir defa daha Sayın Bakanımız başta olmak üzere bütün Milletvekillerimize de desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Fatsa çok ciddi bir ihtiyaca ve çok ciddi bir yatırıma kavuşuyor” dedi.

Buradaki Yurtta kalacak olan öğrencilerin şanslı olduğuna dikkat çeken Başkan Anlayan; ”Öğrencilerimiz ayrıca şanslı çünkü buradaki eski çöplük alanı artık Harikalar Diyarı olacak ve öğrencilerimizde gondol sefası manzarası karşısında burada ikamet edecekler. Ben tekrar hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Anlayan’a ziyarette eşlik eden firma yetkilisi İsmet Akınoğlu ise; “Biz yurdu bu hafta sonu teslim ediyoruz. Geri kalan iç tasarım Yurtkur’a ait” dedi.

Başkan Anlayan, ziyaret sonrası İnşaat şantiyesine giderek çalışanlarla çay içerek bir süre sohbet etti.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.