BAŞKAN ANLAYAN KAYAKÖY’DE HAVAİ FİŞEKLERLE KARŞILANDI
30.01.2014

Fatsa Belediye Başkanımız aynı zamanda AK Parti Fatsa Belediye Başkan Adayı Hüseyin Anlayan seçim çalışmaları kapsamında gittiği Ilıca beldesi Kayaköy mahallesinde büyük bir coşku ve havai fişeklerle karşılandı.
Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan'a Belediye Başkan Yardımcımız Bülent Yücetepe, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Sözen, İl Genel Meclis Üyeleri Atıf Yüksel ve Yaşar Ateşli ile partililer de eşlik ettiler. Kayaköy mahallesi merkez kıraathanesinde gerçekleşen toplantıda ilk konuşmayı Kayaköy mahallesinden olması nedeniyle Belediye Başkan Yardımcımız Bülent Yücetepe yaptı.
Kayaköy'de ev sahibi pozisyonunda olduğunu belirten Fatsa Belediye Başkan Yardımcımız Bülent Yücetepe, “Bu köyde benim akrabalarım var, çok sayıda tanıdıklarım var. Böyle coşkulu bir karşılama organizasyonu gerçekleştirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. 30 Mart seçimlerinden sonra Kayaköy bizim de bir mahallemiz olacak artık. Ilıca Belediyesi’nin imkanları belliydi. Kıt imkanlarla yine Belediye Başkanımız Ahmet Altuntaş elinden geleni yaptı, kendisine teşekkür ediyoruz ama bundan sonra inşallah Kayaköy'ün 2 tane büyük belediyesi olacak birisi Fatsa Belediyesi birisi Büyükşehir Belediyesi. Köyümüzün en çok göze batan sorunu yol, toplamda 10 kilometrelik yol sorunumuz var. Bunlar Fatsa Belediyesi için Büyükşehir Belediyesi için çok büyük bir sorun değil. İnşallah bu vesileyle daha iyi hizmet alacağımıza inanıyorum. Ben iki dönemdir Fatsa Belediye Başkan Yardımcısıyım böyle çalışkan bir belediye başkanımız olduğu için gerçekten çok şanslıyız. İnşallah bunun bir yansımasını da köyümüzde göreceğiz. Ben iki dönemdir sayın başkanımızın verdiği her sözü tuttuğunu gördüm. Kaya köyümüzün köy meydanını düzenledik. Burada Fatsa Belediyemizin de büyük katkıları oldu. Burada çocuk oyun grubu ve köyü evimizin düzenlemesini de yapacağız” diye konuştu.

BİZİ GÖÇ ETKİLEDİ AMA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE ŞANSLI KONUMA GELDİK
AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen ise yaptığı konuşmada Kayaköy halkına sıcak ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür etti.
Toplantıya katılan Ilıca Belediye Başkanı Ahmet Altuntaş 10 yıldır Ilıca’da belediye başkanlığı görevini yaptığını belirterek, “Büyükşehir yasasından dolayı belediyemiz kapanıyor. Bundan sonraki süreci yaşayarak göreceğiz. İnsanlar çok hizmet yapmak isterler ama bazen de ekonomiye takılırlar. Ben Ilıca’yı 5 bin nüfus ile aldım şuan bıraktığım noktada 2 bin nüfus var. Göç olayı bizi çok büyük etkiledi. Fatsa Belediye Başkanımız bizim üzerimizde bir belediye başkanı olmasına rağmen uyum içersinde çalıştık. Olmayan birçok hizmeti Fatsa Belediyesi’nden talep ettik. Bülent Yücetepe’nin Kayaköylü olması nedeniyle bütün hizmeti başkana ulaşmadan talep ettik ve aldık. Köy alanımızın düzenlenmesinde önceki dönem Milletvekilimiz Eyüp Fatsa’nın çok büyük emekleri var aslında bana sorarsanız Ordu’nun Büyükşehir olması ile biraz daha şanslı konuma geldik. Çünkü mahallemizin 2 tane belediyesi oldu. Beldemiz mahallemiz hizmet alma açısından daha geniş imkanlara kavuştu diye düşünüyorum” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇOK DAHA FAZLASINI YAPACAĞIZ”
Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan ise, Ordu’da AK Parti'de üçüncü döneme aday gösterilen tek belediye başkanı olarak üzerine daha ağır bir sorumluluk yüklendiğinin farkında olduğunu ifade ederek, “10 yıllık siyasetteki tecrübemizi bir dönem daha devam ettirmek istiyoruz. Ordu’nun Büyükşehir olmasıyla çok büyük bir şans elde ettik. Ak Parti’nin en büyük hediyesi Ordu’nun Büyükşehir olmasıdır çünkü inşallah büyükşehir ile beraber Ordu’muz Fatsa’mız, Kayaköy mahallemiz çok daha fazla hizmeti çok daha kısa sürede alacak. Büyükşehir olmamız nedeniyle kaynaklarımız daha fazla olacak. Bundan sonra Fatsa’da yapılan hizmetlerin Kayaköy’e yapılması için bu göreve talibiz. Köylerimizin en büyük sorunu yolla beraber su ve kanalizasyon sorunu. Büyükşehir bunun için bir fırsattır. Birtakım hizmetler Büyükşehir’e birtakım hizmetler ilçe belediyesine ait olacak. Bu bölgede asfalt plenti olan tek ilçe Fatsa belediyesiyiz. Günlük bin ton kapasiteli asfalt plentimiz var. Biz dört yılda Fatsa’da 128 kilometre asfalt yol yaptık. Biz Fatsa’da şu ana kadar 42 kilometre kanalizasyon hattı yaptık ama şimdi Büyükşehir Belediyesi çok daha fazlasını yapacağız” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.