BAŞKAN ANLAYAN HEYELAN ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
09.03.2013

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, hafta sonu kaçak kazı sebebiyle oluşan heyelan bölgesinde incelemelerde bulundu.

Başkan Anlayan, Başkan yardımcısı Bülent Yücetepe, teknik elamanlar ve burayı yapan müteahhit firma yetkilileriyle görüşerek, buradaki çalışmaların hızlanması talimatını verdi.

Anlayan, burada can kaybı olmaması sevindirici, sadece 4 araç maddi hasar gördü. Bunların zararlarını Belediye olarak gideriyoruz. Burada Kaçak kazı yapılması bu heyelana sebep olmuştur. Geçen yılda yine burada kaçak kazı yapılmış, bu kazıdan sonra buraya perde duvar yapılması gerekmişti. Bizde geçen yıl buraya Projeli olarak, hatta dışardan projesi çizdirilerek bu duvarı yapmıştık. Maalesef aynı kişi, yine kaçak kazı yaparak, yaptığımız duvarın yeniden yıkılmasına sebebiyet vermiştir. Mahkemeden bilirkişi istedik, bilirkişi raporundan sonra, bu şahsı direk savcılığa verip suç duyurunda bulunacağız.

Belediye sınırlarında, kesinlikle, izinsiz kazı yapmak suçtur. Daha öncede kaçak kazı yapanları savcılığa vermiştik. Bu konuda bir kez daha vatandaşlarımızı uyarıyorum, kesinlikle kaçak kazı yapmayın. Bunun cezai müeyyideleri çok ağırdır. Şimdi buraya Karayolları standartların büyük bir perde duvar yapacağız. Ekibimizle beraber buradayız, gerekli hazırlıkları yaptık, ulaşım anlamında da bir sorun yok, hemen paralelde bulunan yoldan ulaşım sağlanıyor. Havalar iyi görünüyor 2-3 gün içerisinde perde duvarımız başlayınca, önlem olsun diye boşaltılan evde oturan vatandaşlarımız tekrar evlerinde otura bilecekler. Sadece Önlem olsun diye bu ev boşaltıldı. Bu evde herhangi bir zarar söz konusu değildir.

Ayrıca Belediye meclisimizden karar alıyoruz. Bu alanı komple yeşil alana dönüştürüyoruz. Artık bundan sonra burada kimse kaçak kazı yapamayacaktır. Başkan Anlayan; Ben bir kez daha burada mağdur olan vatandaşlarımıza geçmiş oldun dileklerimi iletiyorum dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.