BAŞKAN ANLAYAN GENÇLİK MERKEZİ’NİN SON AŞAMASINI YERİNDE İNCELEDİ
03.04.2015

GENÇLİK MERKEZİ DAHA ÖNCEKİ DÖNEMDE TAAHHÜT ETTİĞİMİZ BİR PROJEYDİ ŞİMDİ ARTIK HİZMETE BAŞLAMA AŞAMASINA GELMİŞ YENİ BİR YATIRIM

Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan Kurtuluş mahallesinde inşaatı bitme aşamasına gelen Gençlik Merkezi'nde incelemelerde bulundu.
Başkanımız Anlayan burada yaptığı konuşmada, “İnsanların hapsedildiği bir yerden çocuklarımızın eğitildiği bir yer kazandık.” Dedi.
Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’a Belediye Başkan Yardımcımız Fatih Erişmiş, Belediye Özel Kalem Müdürü Mesut Ergün ve belediye meclis üyeleri de eşlik ettiler. Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan Gençlik Merkezi’ndeki inceleme sonrası yaptığı açıklamada, Gençlik Merkezi’nin daha önceki dönemde taahhüt ettikleri bir proje olduğunu belirterek, “Şimdi artık hizmete başlama aşamasına gelmiş yeni bir yatırım, yeni bir proje. Ben Fatsa’mıza ve Fatsa’mızın gençlerine hayırlı olmasını diliyorum. Bu projenin çok farklı bir anlamı var. Burası daha önceden Fatsa Cezaevi'nin bulunduğu yer, cezaevi kapatılıp yıkıldığında yerine gençlerimiz için bir proje yapacağımızı kamuoyuyla paylaştığımızda birileri muhalefet etmek adına bize çok büyük iftiralar atarak bu mülkiyetin belirli şahıslara verildiği noktasında çok ciddi bir iftira kampanyası yapmışlardı. O günleri hatırlatmak istiyorum. Özellikle bu iftira yapanlara ve bu iftiraya inananlara hatırlatmak istiyorum o zamanda demiştim; asla burası şahıs veya şahıslara verilecek bir yer değil, burası yine kamunun kullanacağı özellikle gençlerimiz için çocuklarımız için düşünülmüş bir proje olduğunu söylemiştim. Bugün bir defa daha o iftiracıların iftiralarının boşa çıktığını bizim söylediğimizi doğru olduğunu burada gururla ifade ediyorum ve artık Gençlik Merkezi bitti en kısa zamanda da hayata geçecek çünkü iç mobilyalarda gelme aşamasında. Çok yakında hizmete giriyor. Burası eskiden insanların hapsedildiği, mahkum edildiği bir yerdi şimdi ise gençlerimizin eğitim göreceği eğleneceği her türlü sosyal faaliyetin yapılacağı, sokaktan çocukların kurtarılarak topluma, ailelere ve Millete kazandıracağı bir proje hayata geçiyor. Bu gençlik merkezinde çocuklarımızın eğitim göreceği kütüphanesi var, bilgisayar salonları var, eğitim salonları var, halk oyunları var, tiyatro salonu var, el sanatları var her türlü sosyal ve kültürel etkinliklerin çocukların keyif içerisinde yapabilecekleri imkan var. Dolayısıyla Gençlik Merkezi’nin ben bütün Fatsa’mızın gençlerine hayırlı olmasını diliyorum, ailelerimize hayırlı olmasını diliyorum. İnsanların hapsedildiği bir yerden çocukların eğitildiği bir yer kazandık.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.