BAŞKAN ANLAYAN GAZETECİLERİ UNUTMADI
10.01.201210 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ilçede yayın hayatını sürdüren görsel ve yazılı basın temsilcileri ile yemekte buluştu.


Belediye Çamlık Restaurant’ta gerçekleşen programa Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca’ da katıldı. Yemek sonrası bir açıklama yapan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Basın toplumun vicdanı tutan eli, işiten kulağıdır” diyerek, basının ne denli önemli olduğuna vurgu yaptı. Başkan Anlayan, “Özellikle günümüzdeki teknolojik gelişmeler sonucu ulaşmış olduğumuz bilgi çağında, basının önemi daha da artmış bulunmaktadır. Bireyin haber alma hakkını sağlayan, doğru, ilkeli ve tarafsız görev anlayışıyla kamuoyunu bilgilendiren basın, toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendiren en etkili araçlardan biridir. Mesai mefhumu gözetmeksizin yoğun bir şekilde çalışan gazetecilerin emeklerini takdir ediyorum. Bilginin elde edilmesi ve kitlelere ulaştırılmasında doğru, tarafsız ve hızlı haber iletmeyi ilke edinen tüm basın mensuplarımızın ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en iyi dileklerimle kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim” dedi.


Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca’da yaptığı konuşmada, “Basın halkın ortak sesidir. Dolayısıyla gecesi, gündüzü olmayan 7 gün 24 saat çalışan gazetecilere görevlerinde başarılar diliyorum. Basın mensuplarımız çok önemli bir vazifeyi yerine getiriyorlar. Gazetecilik gönül ve cesaret işidir. ‘Ölmekten korkuyorsan savaş muhabiri olma’ sözü gazeteciliğin ne kadar zor ve meşakkatli bir iş olduğunu açıkça ifade ediyor. Bu vesile ile tüm basın mensuplarımızın ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, görevlerinde başarılar dilerim” diye konuştu.


Konuşmaların ardından Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, gazetecilere çam sakızı çoban armağanı birer kalem hediye etti.


FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.