BAŞKAN ANLAYAN GAZETECİLERİ UNUTMADI
11.01.2013

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ilçede yayın hayatını sürdüren görsel ve yazılı basın temsilcileri ile yemekte buluştu.

Belediye Çamlık Restaurant’ta gerçekleşen programda. Yemek sonrası bir açıklama yapan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, "Basın toplumun vicdanı tutan eli, işiten kulağıdır" diyerek, basının ne denli önemli olduğuna vurgu yaptı. Başkan Anlayan, "Özellikle günümüzdeki teknolojik gelişmeler sonucu ulaşmış olduğumuz bilgi çağında, basının önemi daha da artmış bulunmaktadır. Bireyin haber alma hakkını sağlayan, doğru, ilkeli ve tarafsız görev anlayışıyla kamuoyunu bilgilendiren basın, toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendiren en etkili araçlardan biridir. Mesai mefhumu gözetmeksizin yoğun bir şekilde çalışan gazetecilerin emeklerini takdir ediyorum. Bilginin elde edilmesi ve kitlelere ulaştırılmasında doğru, tarafsız ve hızlı haber iletmeyi ilke edinen tüm basın mensuplarımızın '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en iyi dileklerimle kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim" dedi. Anlayan sizlerle zaten çoğu zaman beraber oluyoruz. Bu akşam sadece temsili olarak beraber olalım istedim, bizi kırmayıp geldiğiniz için ayrıca hepinize çok teşekkür ediyorum dedi.

Konuşmaların ardından Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, gazetecilere çam sakızı çoban armağanı birer kalem hediye etti.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.