BAŞKAN ANLAYAN; “GAYRETİNİZDEN HAYATTAN KOPMAYIŞINIZDAN VE HEVESİNİZDEN DOLAYI SİZİ YÜREKTEN KUTLUYORUM”
13.06.2013

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Karadeniz Görme Engelliler Derneğini ziyaret etti. Engelli vatandaşlarımıza daha rahat edebilecekleri bir yer tahsis etmek için Derneği ziyaret ederek görme engelli vatandaşlarımız ile fikir alışverişinde bulunan Başkan Anlayan ziyarette yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi; “ Gayretinizden hayattan kopmayışınızdan, hevesinizden dolayı sizi yürekten kutluyorum. Sizleri hep engelliler diye ifade ediyoruz ama aslında şöyle baktığımızda engelliler ve özürlüler toplumun kendisi gibi gözüküyor çünkü biz toplum olarak bazı şeylerden çok çabuk yılıyoruz, pes ediyoruz. Fakat sizler vücudunuzdaki engele rağmen beyninizde ve gönlünüzde hiçbir engel tanımıyorsunuz, o yüzden sizleri kutluyorum. Sizlere bakarak özellikle biz idarecilerin ibret alması gerekiyor hayattan kopmaması gerekiyor aslında bu bir slogan hepimiz bir engelli adayıyız. Gönül ister ki kimse engelli olmasın her şey Allah'tan Allah bizi farklı şeyler ile sınıyor sizleri de bu engelleriniz ile sabrınız ile imtihan ediyor. Siz bu imtihanı en güzel şekilde veriyorsunuz buna inanıyorum” dedi.

“BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZI ENGELLİLERİMİZE KARŞI DUYARLILIĞA DAVET EDİYORUM”

Açılan kurslar ile görme engelli vatandaşlarımızın çok iyi bilgisayar kullanabildiklerini dile getiren Başkan Anlayan, Görme engelli kursiyerler ile Fatsa Belediyesi’nin internet sitesine girerek haberleri okudular. Engelli vatandaşlarımızın rahatı ve huzuru için elinden geleni yapacağını söyleyen Başkan Anlayan; “Biz Fatsa Belediyesi olarak Karadeniz Görme Engelliler Derneğine bir yer vermiştik fakat tam olarak buraya sığmıyorlar sayıları daha fazla ve burada kurslarda devam ediyor. Biraz daha rahat edebilecekleri bulundukları mekandan daha rahat olabilecekleri bir yer arzu ediyoruz. Gönlüm arzu ediyor ki diğer vatandaşlarımızın ulaşabileceği bir yere bu arkadaşları oturtabilelim, orada hem çaylarını içsinler hem misafirlerini ağırlayabilsinler tabi bedensel engelli kardeşlerimizde buna dahil olsun, kardeşlerimizin eğitimlerini alabilecekleri birkaç teknik donanım ihtiyaçları var onları da tedarik ederek arkadaşlarımıza hediye edip hizmetlerine sunacağız. Tabi bunlar yeterlimi değil, gönlümüz ister ki her engelli arkadaşımızın ihtiyaçlarımızı giderelim. Bütün vatandaşlarımızı da engellilerimize karşı duyarlılığa davet ediyorum. Kardeşlerimiz görme engelli iken bizler ruhen özürlü olmayalım” dedi.

Ziyaretlerinden dolayı Başkan Anlayan’a teşekkür eden Karadeniz Görme Engelliler Derneği Başkanı Faruk Teber; “Başkanım Allah sizden razı olsun. Her sıkıntımızda yanımızdasınız. Verdiğiniz destekten ve duyarlılığınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyoruz” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.