BAŞKAN ANLAYAN DAN ÖRNEK DAVRANIŞ
09.08.2011

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, bu yıl Ramazan ayında verecekleri, protokol, teşkilat ve personel yemeklerinin tamamını iptal etti.

Konuyla ilgili olarak kısa bir açıklama yapan Başkan Anlayan, daha önceki yıllarda olduğu gibi bu Ramazan ayında da mağdur vatandaşlarımıza gıda yardımlarımız ve iftar çadırındaki bu yıl ise Kültür Sarayında yaptığımız iftar soframızdaki yemeklerimiz devam edecek. Fakat geçtiğimiz yıllarda düzenlediğimiz diğer yemek organizasyonlarının tamamını iptal ettik, bunun sebebi ise, Her akşam haberlerde izlediğimiz, Afrika, Somali´deki Müslüman kardeşlerimizin ve çocukların durumu, her gün yüzlerce insan açlıktan orada ölüyorlar. Bizde bu yıl diğer yemek organizasyonlarına harcayacağımız masrafları Afrika, Somali´deki Müslüman kardeşlerimize nakit olarak yardım yapmayı uygun gördük, umarız protokol, teşkilat ve personel arkadaşlarımız, bizim almış olduğumuz bu karara saygı duyarlar.

Müslüman kardeşlerimizin özelliklede Ramazan ayında açlıktan ölmeleri açıkçası içimize sinmedi, umarız bu davranışımız diğer kurumlara da örnek olur dedi. Anlayan´ın bu almış olduğu karar Fatsa kamuoyunda büyük beğeni kazandı.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.