BAŞKAN ANLAYAN DAN DENİZ BİLİMLERİ FAKÜLTESİ VE YÜKSEK OKULA ZİYARET
18.01.2012

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet Balık ve Yüksek Okul Müdürü Doç. Dr. Mehmet Fikret Balta’yı makamlarında ziyaret etti.
Bu ziyaret programlarında Başkan Anlayan’a Belediye Meclis Üyesi Haşim Bursalıoğlu eşlik etti.
İlk olarak Deniz Bilimleri fakültesine giden Anlayan, burada Dekan Balık’tan okulun son durumu hakkında bilgiler aldı. Anlayan, “İmkanlarımız dahilinde her zaman Fakültemize ve Yüksek Okullarımıza yardımcı oluyoruz. Olmaya da devam edeceğiz” dedi.
Başkan Anlayan sözlerine şöyle devam etti. “İlçemizde Fakülte ve Yüksek Okulların tercih edilmesi için en önemli sorun olan yurt sorunu da çözümleniyor. Geçen hafta İçişleri Bakanımız ve değerli Fatsa’lı hemşerilerimizle 500 kişilik Yüksek Öğrenim Yurdumuzun temelini attık. Kısa sürede inşaat tamamlanıp bu yurt hizmete girecek. Emeği olan herkese başta sayın bakanımız olmak üzere çok teşekkür ediyorum. İlçemizde Yüksek okulda 1026, Fakültemizde ise 200 Öğrencimiz okumakta. Toplamda Fatsa’da bu yıl 1226 öğrenci eğitim görüyor. Bu her geçen yıl hızla artacak. Yapılan bu yurt, çok lüks olarak hizmet verecek. Çevre düzenlemesi, sosyal tesisleri ve lüks odaları ile tercih edilen bir yer olacak. Böylelikle barınma sorunu da ortadan kalkmış olacak. Ayrıca yurt inşaatı da Evkaf Mahallemizde yapılıyor. Üniversitemize sadece 200 mt. uzaklıkta, birde çöp sorunu çözümlenince bu bölge tam bir kampüs gibi olacak, çöp alanında çok büyük bir kent parkı yapıyoruz, buranın rehabilite edilmesi için 1 Milyon 600 TL’lik ödenek geldi. Bu ödenecek içinde İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim Şahin beye ve Milletvekillerimize Fatsa’lılar adına çok teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra Fakülteden ayrılarak Yüksek Okula giden Başkan Anlayan, Yüksek Okul Müdürü Doç. Dr. Mehmet Fikret Balta’yı ziyaret etti.
Anlayan, “Fırsat buldukça bu tür ziyaretleri yapmak istiyorum ama uzun zamandır buraya gelmek nasip olmadı. Başkan Yardımcılarım sürekli sizinle irtibat halindeler, sizin çalışma ve sorunlarınızı dairede değerlendirme imkânı buluyoruz. Ben Yüksek okulumuzu ve fakültemizi çok önemsiyorum, dışarıdan gelen öğrenci misafirlerimizi en iyi şekilde okutmak, ağırlamak bizlerin başlıca görevi. Buda yavaş yavaş yapılıyor, geçen hafta yüksek öğrenim yurdu temelimiz attık, sizlerde ordaydınız bu güzel proje ile Fatsa’ya yakışır bir yurt yapılıyor. İnşallah Fatsa tercih edilen İlçe ve Yüksek öğrenim kurumlarının başında yer alacaktır. Ben sizlere çalışmalarınızda sonsuz başarılar diliyorum” dedi.

Yüksek Okul Müdürü Mehmet Fikret Balta’da, “Başkanım yoğunluğunuzu biliyor ve takip ediyoruz, sizlerin bu ziyareti bizleri çok memnun etti. Belediyemizle uyum içersinde çalışıyoruz. Ben, siz başata olmak üzere tüm belediye çalışanlarına başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu.


Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.