BASIN İLAN KURUMU ORDU ŞUBE BAŞKANI VE ORDU GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANINDAN NEZAKET ZİYARETİ
20.01.2012

Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın ve beraberinde Basın İlan Kurumu Ordu Şube Müdürü Mehmet Emre Serhatlı bugün Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ı makamında ziyaret etti.
Basın İlan Kurumu’nun 02 Ocak 2012 tarihi itibariyle hizmete açılan Ordu Şube Müdürlüğü hakkında bilgi vermek amacıyla gerçekleştirilen ziyarette Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın; “2 Ocak’ta Basın İlan Kurumunun Şubesi Ordu’da kuruldu. Sayın müdürümüzde Antalya’dan geldi ve yeni yeni Ordu’da Basın İlan Kurumunu oturtmaya çalışıyor. Bizlerde belediyelerimizi ziyaret ederek Basın İlan Kurumunun işlevini anlatıyor bilgi veriyoruz” diye konuştu.

Recep Aydın’ın ardından söz alan Basın İlan Kurumu Ordu Şube Müdürü Mehmet Emre Serhatlı, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’a kendilerini kabul ettiği için teşekkür ederek; “Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay öncülüğünde Türkiye’nin basın sektörünün daha yoğun olduğu iller başta olmak üzere dört bir yanına şubeler açılıyor. Ordu’da 2 Ocak’tan itibaren şubemiz açıldı ve bu tarihten itibaren tüm resmi ilanlar ve kamu kuruluşlarının reklamları Basın İlan Kurumu üzerinden geçmeye başladı. Bizim başlıca amacımız basını desteklemek. Sizde biliyorsunuz ki yerel gazeteler çok zor durumda. Yerel Basına daha fazla maddi destek vererek kendilerini biraz daha güçlendireceğiz. Bugün hem bilgi vermek hem de tanışmak için nezaket ziyaretinde bulunmak istedik. İnşallah şubemiz ordu için hayırlı olur” dedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, bugün iki tane önemli misafiri ağırladıklarını belirterek; “Basın İlan Kurumu bizim için çok önemlidir. Çünkü bütün resmi kurumların yapmış olduğu işleri resmi anlamda kamuoyuna ve muhataplarına ileten kurumdur” diye konuşurken görev yapmakta olan gazetecileri de andı. Başkan Anlayan; “Bugün burada sayın başkanımız nezdinde de tüm gazetecilerimizi bir defa daha anmak istiyoruz. Çünkü çok iş yapıyor ve ya yapmaya çalışıyoruz. Çok şey konuşuyor, çok şeyler söylüyoruz ama vatandaş ile sürekli bir araya gelemediğimizden dolayı faaliyetlerimizi Basın Yayın aracılığı ile kamuoyuna paylaşıyoruz. Gazeteciler dolayısıyla her türlü hizmeti, her türlü tanıtımları bu manada kamuoyuna aktarma hizmeti veriyorlar. Ben hepsine emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Başkanıma da işlerinde kolaylıklar diliyorum” diyerek görüşlerini bildirdi.

Ziyarette Fatsa Yeni Haber Gazetesi imtiyaz sahibi Yavuz Selim Eser’de hazır bulundu.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.