“BASIN GÜÇLÜ DEVLET OLMANIN ÖNEMLİ BİR UNSURUDUR”
09.01.2022

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Basının demokratik ve güçlü bir devlet olmanın önemli bir unsuru olduğunun altını çizen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Ülkemizde ve dünyanın her yerindeki gelişmeleri topluma en doğru şekilde ulaştırma görevini yürüten tüm gazetecileri tebrik ediyorum” dedi.

Kamuoyunun haber alma hakkını doğru, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışı ile sağlayan tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlayan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Fatsa basınının şehrin dününü ve bugününü çok iyi bilen, ihtiyaçlarına vakıf şehrin hafızası durumundaki birbirinden değerli meslek mensuplarından oluştuğunu söyledi.

“FATSA İÇİN YAPTIĞIMIZ HER PROJENİN HALKA DUYURULMASINDA BASINIMIZIN ÇOK BÜYÜK KATKISI VAR”

Basın mensuplarının görevleri dolayısıyla zaman mefhumu gözetmeksizin verdikleri emeğe şahit olduklarını ifade eden Başkan Kibar, “ Basın mensuplarımızı vatandaşlarımızla aramızda bir köprü, bir bağ ve yol olarak kabul ediyoruz. Yaptığımız her işte, attığımız her adımda, bu şehir için yapılan her güzel işte basınımızın çok büyük katkısı var. Fatsamızın gelişmesi ve kalkınmasına dönük yürüttüğümüz tüm projelerimizin halkımıza tanıtımında basın mensubu arkadaşlarımızın katkısı büyüktür. Olumlu eleştirilerinin yanı sıra eksik gördükleri konular hakkındaki yorumları da bizler için her zaman önemsenecek değerli fikirler olarak yer almıştır. Dolayısıyla bizler, basınımızın eleştirileri, yaklaşımları, öngörüleri, önerileri ve tavsiyeleriyle yolumuzu aydınlatıyoruz. Dün olduğu gibi, bugün ve bundan sonra da sorumluluğunun farkında olan, objektif, meslek ilkelerine bağlılığı ve saygısı tartışma konusu dahi edilemeyecek olan kıymetli basın mensuplarımızla birlikte Fatsa’mıza hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

”BASIN MİLLETİN ORTAK SESİDİR”

Gazetecilerin bir fotoğraf karesi için saatlerce en doğru anı bekleyerek en zor şartlarda ilkeli ve dürüst haberleri iletmek için mücadele ettiklerini kaydeden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Basın, bir milletin müşterek sesidir.” ilkesinden yola çıkarak, muhabirinden, sayfa editörüne, yazarlarından, matbaada çalışan tüm basın emekçilerimizin ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken vefat eden gazetecilere Allah’tan rahmet diliyor, bu vesileyle tüm gazete çalışanlarını en kalbi duygularımla sevgi ve muhabbetlerimle selamlıyorum.” diye konuştu.

 

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.