BAŞBAKANDAN KÜLTÜR SARAYINA JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
01.04.2013

Fatsa Belediyesi 1779 Ak partili Belediyenin 286 Projeyle katıldığı Yaşanılabilir ve Estetik Şehirler Proje yarışmasında Jüri özel ödülü aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen Ödül sonrası, Başbakan Erdoğan, Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı maketinin yanına gelerek, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayandan Proje hakkında bilgiler aldı.

Başbakan Projenin içeriğini ve bitip bitmediğini sordu, Belediye Başkanı Anlayan, projenin içeriğini anlattı ve bu projenin bizzat Belediye bütçesinden yapıldığını söyledi.

Başbakan da Anlayana sizi tebrik ediyorum, çok güzel bir proje olmuş ,ayrıca kendi imkanlarınızla böyle güzel bir projeyi de bitirmeniz ve hizmete sunmanız ayrıca takdire şayan,sizi tebrik ediyorum dedi.

AK Parti Genel Merkezi Yerel Yönetimler Başkanlığı 4. Yerel Yönetimler Sempozyumu çerçevesinde düzenlenen proje yarışmasında, Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı projesiyle 286 proje arasında Jüri Özel Ödülünü kazanması Bakan ve Bölge milletvekillerinide çok sevindirdi.

AK Parti Genel Merkezi Yerel Yönetimler Başkanlığı 4. Yerel Yönetimler Sempozyumu kapsamında düzenlenen, çağdaş şehircilik ve hizmet siyaseti anlayışının gereği olarak; sosyal bağları güçlü, kültürel hayatı canlı, fiziki yapısı kaliteli, doğal çevreyi koruyan, yerel ekonomiyi destekleyen, her yaş grubunun taleplerini ve ihtiyacını karşılayan, erişebilir Şehirlerin oluşmasına katkıda bulunması kriterlerinin değerlendirildiği proje yarışmasında yapılan ilk değerlendirmede Fatsa Belediyesi’nin “Kültür Sarayı” projesi 286 projesi arasında ilk 10’a girmişti.

AK Parti tarafından düzenlenen, Proje yarışmasına Büyükşehir, İl ve İlçe Belediyeleri katılırken. İlçe bazında toplam 115 belediye 286 proje ile yarıştı. Bu projeleri akademisyenler, mimar, mühendis ve doktorlar değerlendirdi. Yapılan değerlendirmede 115 proje elenerek 10 projeye düşürüldü.

Hafta sonu Ankara Rixos Otel’de yapılan, AK Parti 4. Yerel Yönetimler Sempozyumunda da

Bu projeler sergilendi ve projeler arasında derecelendirme yapıldı. Fatsa Belediyesi “Kültür Sarayı” projesiyle ilk üç’e giremedi ama “Jüri Özel Ödülü”ne layık görüldü. Ödüller Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, ödül töreni sonrasında ilk değerlendirmeyi gazetemize yaptı. Başkan Anlayan, “ İlk 10 proje arasına girmek, yarışma sonucunda seçici kurul tarafından Jüri Özel Ödülüne layık görülmek, Kültür Sarayımızı Başbakanımızın yakından görmesine tanıklık etmek ve ödülümüzü onun elinden almak bizim için büyük onur oldu.

Bu konuda bizlere destek veren siyasilerimize ve hemşerilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.