BAŞBAKAN YARDIMCIMIZ PROF.DR. SAYIN NUMAN KURTULMUŞ DİYANETSEN 2.NOLU ŞUBE’NİN KAHVALTISINA KATILDI
18.05.2015

Fatsa ilçemizde Diyanet-Sen 2.Nolu Şube tarafından düzenlene kahvaltıya katılan Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş yaptığı konuşmada flaş açıklamalarda bulundu. Prof.Dr.Numan Kurtulmuş Kültür Sarayı girişinde Kaymakam Mehmet Yapıcı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan ve partililer tarafından karşılandı.
Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş burada yaptığı konuşmada, “Biz diyanet teşkilatımızı daha ileri götürürüz, nasıl olurda eksiklerini tamamlarız, daha güçlü bir teşkilat haline getiririz diye düşünüp din görevlilerini daha güçlü hale getirmeye çalışırken birileri de seçim beyannamesinde veya seçim meydanlarındaki nutuklarında diyanet teşkilatlarını nasıl ortada kaldırırız bunu anlatıyorlar. Güçleri yetmez, köprünün altında çok sular geçti. Bunlar çok geride kaldı ama istiyorlar ki devlet ve millet böylesine bütünleşmiş olmasın. Bunun için bu kazanımlardan asla geri gitmememiz gerekiyor. Türkiye’de imam hatip liseleri 28 Şubat’ta 64 bin öğrenciye kadar düşmüştür. Önü kapalı, orta kısmı kapalı, gerisi kapalı. Vatandaş nasıl çocuklarını gönderecek imam hatip liselerine. Kat sayı engelleri var orada okuyan öğrencilerin üniversite sınavlarına giremiyor. Şuan ise 1 milyon öğrenciye kadar bu sayı çıktı. Onlar, böyle mi olur, eyvah diyerek karalar bağlıyorlar. Maalesef ana muhalefet partisi seçim beyannamesine üstü kapalı olarak ustaca bir şey yerleştiriyor. ‘Biz iktidara gelirsek 1+8+4 sistemini yapacağız’ diyorlar. Yani imam hatip liselerinin orta kısımlarını kapatacaklar. Hesapları bu. Zaten iktidara gelmeleri mümkün değil. İktidara gelseler bile şimdiden vaat ettikleri şey ya diyaneti kaldıracak ya da imam hatiplerin orta kısmını kaldıracaklar. Artık o devirler eskilerde kaldı. Kimsenin gücü Türkiye’deki bu gelişmeleri önlemeye yetmez. Toplu halde de gelseler imam hatiplerin önünü kesmeye yetmez” ifadelerini kullandı.

“HER DARBE TÜRKİYE'YE 20-30 YIL, 50 YIL KAYBETTİRDİ”
Mısır’da idam cezasına da değinen Başbakan yardımcısı Kurtulmuş, “Mısır'da yüzde 52 oy almış olan halkın helal oylarıyla Mısır’ın seçilmiş halkın meşru oylarıyla seçilmiş sayın Muhammed Mursi bildiğiniz gibi 2 gün evvel Mısır'ın darbeye yönetimi tarafından idam cezasına çarptırıldı. Yaklaşık 100 küsür kişi ile birlikte. Şimdiye kadar verdikleri idam cezası binin üzerinde, inşallah bu cezaları infaz edilmeyeceğini ümit ediyoruz ama maalesef Mısır'da halkın oylarıyla iktidarın belirlenmesine hazmedemeyenler bu darbeyi yaptılar yaptırdılar göz yumdular. Biz halk kimi seçti ise onu savunanlardan yanayız kaldı ki biz ilkeleri savunurken tek başımıza kalsak bile yılmayız hangi ilkelere savunuyorsak onu sonuna kadar savunuruz. Kaldı ki Mısır halkı ile bir sorunumuz yok, bizim Mısır'ın İsrail yanlısı yönetimiyle dikta yönetimi ile problemimiz var. Bu ülkede darbelerden çok çekmiş bir siyasi geleneğin tecrübesine sahibiz. Başbakanı şehit edilmiş, idam edilmiş bir ülkenin çocuklarıyız ve biliyoruz ki darbelerle idamlarla siyasi kinayelerle bir ülke abad olunmaz eğer olsaydı Türkiye'de darbecilerin hiçbir şekilde iktidardan düşmemeleri gerekirdi ve her darbe Türkiye'ye 20-30 yıl, 50 yıl kaybettirdi.” şeklinde konuştu.

“MEDYA RÜYALARINDAKİ SANAL DÜNYALARINI DEŞİFRE EDİYOR”
Doğan medyasından da söz eden Kurtulmuş, “Medyanın nasıl manşet yaptığını gördünüz. Rüyalarında ki gerçek olmayan o sanal dünyadaki rüyalarını deşifre ediyorlar. Ne demiş yüzde 52’ye idam cezası yani diyor ki 52’de alsan 55’de alsan 60’da alsam Cumhurbaşkanlığını da alsan, Başkanlık sistemi de getirsen darağacı birilerinin elinde diyor. Artık uykudan uyansınlar Türkiye'de darağaçlarını elinde bulunduranların ellerinde ne darağacı kalmıştır ne de o darağacına tutabilecek güçleri kuvvetleri kudretleri kalmıştır. Millet yönetimi ele almıştır, millet fikriyatına sahip çıkmıştır biz köklerimize sahip çıktıkça birileri ham hayallerle debelenip duracaklar.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.