BAŞBAKAN YARDIMCIMIZ PROF.DR. NUMAN KURTULMUŞ İMAM HATİP CAMİİ’NİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ
18.05.2015

Fatsa ilçemizde Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği tarafından yaptırılan İmam Hatip Camii’nin resmi açılışı Başbakan Yardımcımız Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’un da katılımlarıyla gerçekleşti. İmam Hatip Camii’nin açılışına Başbakan Yardımcımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un yanı sıra Ak Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, resmi daire amirleri siyasi parti temsilcileri sivil toplum örgütü kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler katıldı programın açılış konuşmasını Fatsa İlçe Müftüsü Hüseyin Can yaptı. Daha sonra bir konuşmada Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu gerçekleştirdi.
Vali Balkanlıoğlu’ndan sonra konuşan Başbakan Yardımcımız Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, “Bu güzel günde bu güzel binanın gölgesi altında buluşmaktan dolayı Allah'a şükrederiz. Böylesine güzel bir caminin inşasında buluşturduğu için şükrümüz bir kat daha artsın inşallah. Ayrıca bu güzel caminin inşaatında emeği geçen, gerçekten sadakayı cariye olarak bu binanın ortaya çıkmasını katkıda bulunan herkese ayrı ayrı teşekkür ederiz yine Anadolu’nun her yerinde olduğu gibi Fatsa’mızda Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisemizin yapımında biliyorum ki milletimizin helal paralarıyla kuruş kuruş biriktirdikleri ile bu binalar ortaya çıktı. Bütün bu hayırların sahiplerine bunlardan ahirete göç edenlerin bir kere daha yad ediyoruz, Allah kabul etsin, Allah hepsinden razı olsun emeği geçenlerin de emekleri var olsun. Bir İmam Hatip Mezunu olarak benim için İmam Hatipli öğrencilerin arasında yaptığım konuşma daha anlamlı daha önemli bu bakımdan bu açılışta bulunmaktan bir kat daha memnun oldum.” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından İmam Hatip Camii’nin resmi açılış kurdelesi Başbakan Yardımcımız Prof.Dr. Numan Kurtulmuş ve protokol mensupları tarafından kesildi. Açılış İmam Hatip Camiinde öğlen namazının kılınması ve yemek ikramının ardından sona erdi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.