BAŞBAKAN YARDIMCIMIZ NUMAN KURTULMUŞ FATSA’DA
13.04.2015

Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ordu Milletvekili adayı Numan Kurtulmuş Ordu ziyareti kapsamında Fatsa ilçemizi de ziyaret ederek vatandaşlara hitap etti.
Fatsa’da ilk olarak Din Görevlileri Derneği’ni ziyaret eden Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ordu Milletvekili adayı Numan Kurtulmuş burada Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Ak Parti İlçe Başkanı Abdullah Uçar ve partililer karşıladı. Kurtulmuş burada bir süre hem dinlendi hem de sohbet etti. Sohbet esnasında Fatsa Belediyespor Kulüp Başkanı Halil Bekyürek Fatsa Belediyespor kaşkolunu Kurtulmuş’a ve yanındaki misafirlere hediye etti. Din görevlileri derneğinden ayrıldıktan sonra konuşmasını gerçekleştireceği alan olan Fatsa Cumhuriyet Meydanına yürüyerek giden Numan Kurtulmuş bu arada Fatsalılarla sohbet ederek kendisine ve ekibine 7 Haziran’da gerçekleşecek olan seçimlerde destek istedi.
Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ordu Milletvekili adayı Numan Kurtulmuş konuşmasını yapmadan önce Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Ak Parti İlçe Başkanı Abdullah Uçar, Milletvekili adaylarımız Oktay Çanak, İhsan Şener, Nilgün Tomakin ve Şakir Çoban ile birlikte meydanı dolduran halkı el ele selamladı.
Fatsa Cumhuriyet Meydanında Fatsalılara ve bölge halkına seslenen Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ordu Milletvekili adayı Numan Kurtulmuş, “Hoş geldik toplantısını gerçekleştiriyoruz sizlerin misafirperverliğinde. Hem Türkiye’nin geleceğini konuşma imkânını bulacağız hem de Ordu’nun geleceğini konuşma imkanını bulacağız. Bundan sonrada sık sık buraya gelerek sizlerle birlikte olacağız. Geçtiğimiz iki seçimde Ordu olarak destan ve tarih yazdık. Fatsa’da da büyükşehir seçimlerinde yüzde 54, oy verdiniz. Fatsa Belediyesi içinde yüzde 52’ye yakın oy verdiniz. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise yüzde 54 oy oranı ile Recep Tayyip Erdoğan’ı Türkiye’nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı yaptınız. Şimdi ise üçüncü seçime giriyoruz. Geçen yıl bu seçimler başlamadan önce hep diyorduk ki Türkiye’de son on iki yılda yapılacak olan hizmetlerin yeni Türkiye’nin inşası için önümüzde üç tane seçim var diyorduk. Milletin Türkiye’nin geleceği için vereceği önemli bir karar diyorduk. Bu seçimler bir yol kavşağı bir yol ayrımı olduğunu her zaman belirttik. Milet eski Türkiye’nin kirli pasaklı yollarına karanlık dehlizlerine geri mi gidecek yeni Türkiye istikametinde mi yürüyecek. Bu memlekette taş taş üstüne koymayanlar, hiçbir hizmeti gerçekleştiremeyenler milletin önünün kesmek için biraya geldi. 30 Mart yerel seçimlerinde o ittifakları sandık da Türkiye’nin halkı bozmuştur. Millet yeni Türkiye istikametinde karar verdi. Diğerleri önümüzü kesmek için ittifaklar kurdular yine halkımız gereken dersi vererek sandıkta o ittifakları bozdu. Cumhuriyet tarihi boyunca Cumhurbaşkanları meydanlarda seçilmedi, kapalı kapılar ardında seçildi. Yine öyle yaparız zannettiler. Ama bu Millet 10 Ağustos’ta Recep Tayyip Erdoğan’ı seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı yaptı. O virajı da geride bıraktık. Eski Türkiye’nin taraftarları ittifaklarıyla ve kumpaslarıyla bir kenarda beklemek zorunda kaldılar. Yolumuzu aziz Milletimizin yeni Türkiye’ye olan sevdası 10 Ağustos’da da açtı.” dedi.

“ORDU İLİNDE 5’DE 5 YAPACAĞIZ”
Şimdi sıra geldi 7 Haziran genel seçimlere gelindiğini ifade eden Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ordu Milletvekili adayı Numan Kurtulmuş, “Şimdi yine eski Türkiye istikametinde yürümek isteyenler farklı senaryolar içine girecekler. Türkiye’de nice değişik senaryolar ve bildiğimiz eski yöntemlerle ülkeyi karıştırmaya çalışacaklar. Ne yaparlarsa yapsınlar bu Millet kararını vermiştir bir daha eski Türkiye’ye geri dönmeyecektir inşallah. 7 Haziran seçimlerinde Ordu bir kere daha bu kararlılığı ortaya koyacak. Ordu Belediye seçimlerinde 20’de 20 yaptı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 66 ile fevkalede sonuç elde etti. Bana da 7 Haziran seçimlerinde Ordu Milletvekili adayısın dediklerinde bundan büyük bir kıvanç duyarak onur duyduğumu ifade ettim. Şimdi hep beraber yeni Türkiye’nin istikametinde inşa etmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnşallah Ordu ilimizin Milletvekili sayısı olan 5 Milletvekilini buradan çıkartacağımıza inanıyorum. Siyasi hayatım boyunca yıllarca Ordu iline çok geldim. İlk kez Milletvekili olarak seçime giriyorum ama bugüne kadar Ordu’nun her zaman meselleri ve sorunları ile yakından ilgilendim. Bundan sonra da aday arkadaşlarımızla birlikte 8 Haziran tarihinde hem Türkiye’nin hem de Ordumuzun mesellerini daha ileri götürmek için canla başla mücadele edeceğiz. 7 Haziran’da inanıyorum ki bizlere büyük destek vereceksiniz. Ordu ilinde 5’de 5 yapacağımıza sizin adınıza inanıyorum” dedi. Türkiye son 13 yılda büyük bir mesafe aldı ve daha çok yapacak işimiz var diyen Kurtulmuş: “işimiz bitti diyerek kenara çekilmek ve rehavete kapanmak kesinlikle yoktur. Seçim kampanyası ile kalan süreçte herkese ulaşacağız. Tüm Ordulu ve bölge halkı kardeşlerimize ulaşacağız. Yeni Türkiye’nin inşası istikametinde herkesin desteğini ve oyunu kazanacağız. Çok büyük oy oranı ile Ordu’da seçimleri kazanarak 5 Milletvekili adayımızı da meclise sokacağız. Ben ve arkadaşlarım Orduluların vekilleri olacağız. Her hemşerimizin yanında olacağız. 2023’e Türkiye’nin daha güçlü olmasını 2050’de, 2071’de Türkiye’nin bir Dünya devi olmasını sizlerin gayretleriyle hep beraber sağlayacağız. Biz bundan sonra asla eski Türkiye’ye dönülmesine müsaade etmeyeceğiz ve inşallah Türkiye her yerde en güçlü ülke olacak.” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.