BAŞBAKAN ERDOĞAN İFTARINI ORDU’DA AÇTI
23.08.2010
Başbakan Erdoğan, Samsun mitinginin ardından helikopterle geldiği Ordu’da iftarını açtı. 19 Eylül Stadı’na helikopterle inen Erdoğan, yaya olarak Orta Cami bahçesinde kurulan 10 bin kişilik iftar sofrasına geldi. Başbakan Erdoğan, iftarını Ordulularla birlikte açtı. Erdoğan iftarını açtıktan sonra kürsüde iftar alanında kendisini bekleyen yaklaşık 10 bin kişiye hitap etti.
Türkiye’nin 13 Eylül sabahından itibaren yeni ve aydınlık bir geleceğe yürüyeceğini belirten Başbakan Erdoğan, artık Türkiye’nin kendi rotasını kendisinin çizdiğini, bu rotayı da milletin belirlediğini ifade etti. Muasır medeniyet seviyesine yeni adımlarla tırmandıklarını belirten Erdoğan, “Türkiye 12 Eylül’den sonra yeni bir aydınlığa ulaşacak. Eğer hakkın, hukukun üstünlüğünü istiyorsak, eğer daha yeni bir Anayasa Mahkemesi istiyorsak, Anayasa Mahkemesi’nin bir partisinin arka bahçesi gibi değil de milletin ön bahçesi olmasını istiyorsak 12 Eylül’de el ele evet oyu vereceğiz” diye konuştu.”ARTIK DARBELER OLMASIN”
Başbakan Erdoğan, Türkiye’de artık ağır bedeller ödettirilen dönemlerin yaşanmasını istemediklerini belirterek, “Biz artık bu ülkede karanlık noktaların aydınlığa kavuşmasını istiyoruz. Biz artık bir daha 27 Mayıs’lar, 12 Eylül’ler, 28 Şubat’lar yaşanmasın istiyoruz” dedi. 12 Eylül’de Ordululardan ‘evet’ oyu isteyen Başbakan Erdoğan, “12 Eylül’de adeta yeniden doğacağız. 12 Eylül, Türkiye’nin ileri demokratik standartlara kavuşması, üstünlerin hukukundan milletin üstünlüğüne geçmesidir. Sosyal, siyasal ve demokratik hakların çok daha ileri seviyelere ve evrensel normlara kavuşturuyoruz. Hanım kardeşlerimizin, yaşlılarımızın, çocuklarımızın, gazilerimizin, şehitlerimizin yakınlarının haklarını anayasal güvence altına alıyoruz” diye konuştu.”OR-Gİ HAVAALANI BAŞLIYOR”
Fatsa-Ordu çevre yolu ve Karadeniz sahil yolunu örnek gösteren Erdoğan, muhalefet liderlerinin bu yollardan geçtiğini ama sonra da ‘AK Parti ne yaptı ki’ dediklerini kaydederek, “Bu yolları biz yaptık. Aşk bu aşk. Ferhat’a dağ dayanır mı” ifadelerini kullandı. Ordu ve Giresunluların özlemle beklediği havaalanı konusunda müjde veren Başbakan Erdoğan, “OR-Gİ’nin proje çalışmaları yılbaşına kadar bitiyor. 2011’in ilk çeyreğinde, en geç Mart ayında temelini atmayı hedefliyoruz. Böylelikle Ordu ve Giresun’un bir sorununu da çözmüş olacağız” dedi.

Ak parti il binası açılışını da yapan Başbakan Recep Tayip Erdoğan hiçbir basın mensubunun alınmadığı parti binasında Mesut Ergün takip etti ve görüntüledi. Başbakan`la hatıra fotoğrafı da çektiren Belediyemiz basın sorumlusu Mesut Ergün Başbakanla bir bir sohbet etme imkanı da buldu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.