BAŞAKAN ANLAYAN TÜRKİYE BİRİNCİSİNİ TEBRİK ETTİ
20.09.2011


Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Yıldızım Sensin Şarkı yarışmasında Türkiye Birincisi olan Fatsa´lı Kandemir Kaytaz´ı makamında kabul etti.

Kandemir Kaytaz, Baba Yüksel Kaytaz, Hoca Avni Kaysal ve Belediye Meclis üyesi Haşim Bursalıoğlu´da bu programda hazır bulundular.

Anlayan Fatsa´lı Kandemir bizlerin guru kaynağı oldu, artık önümüze bakacağız. Ben inanıyorum ki Kandemir sanatçı bir ailenin çocuğu olduğu için asıl bundan sonra kendini gösterecek ve Fatsa’mızın yetiştirdiği değerli sanatçılar arasında yer alacak. Tüm Türkiye´de adı konuşulan ve şarkılarıyla gönüllerde taht kuran bir değer olacaktır, buna da inanıyorum dedi. Anlayan ayrıca Kandemir´e birinciliğinden dolayı günün anısına bir kol saati hediye etti.

TRT 1’deki “Yıldızım Sensin” yarışmasında birinci olan Kandemir Kaytaz, “İnanıyordum ve başardım” dedi. Hocası Avni Kaysal’a desteğinden dolayı teşekkür eden Kandemir Kaytaz, yarışma boyunca hep Fatsa’nın adını telaffuz ettiğini belirtti. Kaytaz, “Bu hakikaketen çok güzel bir duygu” diye konuştu.
Yarışmada Fatsa, Ordu ve Karadeniz Bölgesi’ni temsil eden Kandemir Kaytaz, ilçesine haklı gurur ve sevinçle geldi. “Başarmam için Karadeniz ve Fatsa insanının elinden gelen desteği yaptığını ben biliyorum. Yarışma boyunca TRT ekranlarından sürekli ilçemin adını telaffuz ettim. Bu çok güzel bir duygu. Bundan çok gururlandım. Bu yarışmada Karadeniz’i temsilen İstanbul’a ben gittim. Yarışmada birinci olacağıma inanıyordum. Hocaların hep favorisiydim, verdikleri eserleri hakkıyla seslendirmeye çalıştım. Yarışma süresince gerek kıyafetlerim gerekse şarkılar konusunda eleştiriler aldım ama yapımcıların talimayıtla bunları yaptım. Son ana kadar birinci olacağıma inanıyordum ve başardım. Bana bu seviyeye gelmemde büyük destek olan Avni Kaysal hocama çok teşekkür ediyorum dedi.”
Kandemir Kaytaz’ın Babası Yüksel Kaytal ise Karadeniz insanının ve özellikle de Fatsa halkının mesaj desteğinden büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Baba Kaytaz, “Bizlere destek veren herkesin yükü omuzlarımda. Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan´ın vermiş olduğu destekten dolayı ayrıca mutlu olduk, Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz dedi.

Belediye Konservatuarı Halk Müziği Bölüm Şefi Avni Kaysal´da yaptığı açıklamada, ben ilk açıklamamda da belirtmiştim Kandemir 1. olacaktır bunanda inanıyor ve güveniyorum diye Kandemir beni yanıltmadı çok mutlu oldum, ayrıca Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan Beye de desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum dediler.

Belediye Meclis üyesi Haşim Bursalıoğlu´da yaptığı açıklamada, Başta Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan Bey olmak üzere, Ticaret Odası ve Ticaret Borsası Başkanlarımıza, sivil Toplum kuruluşlarımıza desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Kandemir´den özel bir istek olarak çıkartacağı albümde değerli sanatçılarımız Fatsalı Dursun Ali Akınet ve Avni Kaysal hocalarımızın bestelerine de yer vermesini istiyor onları tüm Türkiye’ye tanıtmasını diliyorum dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.