BALIKHANE DE SON AŞAMA
31.12.2009Fatsa Belediyesi tarafından yapılan ve Karadeniz`de örnek olarak gösterilen Balıkhane çalışmasında son aşamaya gelindi.

Daha önce Balıkhanede balık satışına başlanılmış ve Balıkhane projesinin büyük kısmı tamamlanmıştı. Şimdi ise, Balıkhanede Balıkçıların kullanacağı ve malzemelerini koyacakları depo çalışmalarına başlanıldı. Bu çalışmalar tamamlanınca Balıkhane projesi tamamen bitirilmiş olacak.

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen, Belediye Başkan yardımcısı Muharrem Aktepe, burada çalışma yapanMüteahhit ve teknik kontrolörlerden yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Balıkhane`de daha önce Balık satış dükkanları, oturma kamelyaları, yürüyüş yolu ve seyir locası, kayık çekilecek anlalar, büyük şelale ve diğer ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmaları başlatılmış ve bitirilmişti.

Şimdi 25 adet depo yapılarak Balıkçıların Av malzemeleri ve diğer malzemelerini koyacakları depo çalışmalarına başlanıldı. Her biri 7m² olarak yapılacak olan depoların en geç 2 ay içerisinde bitirilmesi hedefleniyor. Bu depo çalışması tamamlanınca Balıkhane projesi tamamen hizmete girmiş olacak. Ayrıca yaz ayından itibaren de burada açık kamelyalarda halkımıza ekmek içi balık satışına da başlanılacak. Çalışmaları yerinde inceleyen Aktepe, ayrıca yanına gelen balıkçılarla yapılan çalışmaları paylaştı ve onlarında fikirlerini alarak buranın en güzel şekilde hizmet vermesi için bizde ne gerekiyorsa yapmaya hazırız dediler. Karadeniz in en güzel Balıkhanesinin ilçemize tekrar hayırlı olmasını diliyoruz.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.