BALIK AVI YARIŞMASINDA İLK GÜN HEYECANI
09.10.2021

FATSA’DA AMATÖR BALIKÇILAR BÜYÜK BALIĞI YAKALAMAK İÇİN MÜCADELE EDİYOR

Karadeniz bölgesinde ilk ve tek olarak organize edilen ‘Fatsa Belediyesi Ödüllü 2. Amatör Olta ile Balık Tutma Yarışması başladı.

Fatsa Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ödüllü balık avı yarışmasında amatör balıkçılar, büyük balığı yakalamak oltasını denize bıraktı.

YARIŞMAYA KATILIM YOĞUN

Geçen seneye göre, bu yıl katılımın yoğun olduğu yarışmada, çevre il ve ilçelerden gelen amatör balıkçılar, ödüllü balık avı yarışmasına katılmak için günler öncesinden hazırlığını yaptı. Yarışma alanına erken vakitte gelen amatör balıkçılar, kura çekimin yapılmasının ardından, Fatsa Sahilinde kendileri için belirlenen alanda yerlerini aldı. Olta ile balık tutma yarışmasının startı verilerek balıkçılar oltalarını denize attı.

HEYECANLI YARIŞMADA BALIKÇILAR HÜNERLERİNİ SERGİLİYOR

Heyecanlı anlara tanık olunan yarışmada, balıkçılığa gönül veren amatör balıkçılar adeta hünerlerini sergiledi. İlerleyen dakikalarda ilk balıklar oltalara takılmaya başladı. Yarışmacıların yoğun çaba vererek yakaladığı balıklar, Fatsa su ürünleri denetim ekiplerince ölçülerek değerlendirmeye alındı. Üç gün boyunca devam edecek yarışmada dereceye girmek için çaba gösterecek olan balıkçılar büyük balığı yakalamak için pazar günü akşamı saat 18.30’a kadar mücadelesini sürdürecek.

ÖDÜL TÖRENİ 10 EKİM PAZAR AKŞAMI 20.30’DA ATATÜRK PARKI AMFİ TİYATRO’DA

Son akşam balık ölçümlerinin yapılmasının ardından yarışma, Atatürk Parkı Amfi Tiyatro’da 20.30’da düzenlenecek ödül gecesi ile son bulacak.

Yarışmada ödül olarak birinciye daiwa caldia kamış ve makine, ikinciye daiwa exceler kamış ve makine ve üçüncüye ise daiwa ninja kamış ve makine verilecek.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.