BAKANLIK HEYETİ İNCELEMELERDE BULUNDU
10.12.2014

Bir gün önce Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz'ın katılımıyla Ordu'da bir toplantı yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden Genel Müdür Yardımcısı ve ekibi bugün Fatsa ilçemizde Kentsel Dönüşüm yapacak yerlerde incelemelerde bulundular.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı heyetine Belediye Başkan Yardımcımız Reyhan Mollaoğlu ile Özel Kalem Müdürümüz Mesut Ergün eşlik ettiler. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Hikmet Haspolatlı ve ekibi Fatsa’da Kentsel Dönüşüme tabi tutulacak olan Evkaf mahallesi Harikalar Diyarı ve Stadyum bölgesi ile Cumhuriyet Meydanında yapılacak olan çalışmalarla ilgili Fatsa Belediye Başkan Yardımcımız Reyhan Mollaoğlu ile istişarede bulundular.

“HER İKİ ALAN DA UYGUN GÖRÜLDÜ”
Heyetin Fatsa’da yaptığı inceleme ile ilgili kısa bir açıklama yapan Fatsa Belediye Başkan Yardımcımız Reyhan Mollaoğlu, “Evkaf mahallesi Stadyum çevresi ve Cumhuriyet Meydanında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Fatsa Belediyemiz ile ortaklaşa olarak Kentsel Dönüşüm adıyla bir çalışma yapılacak. Proje çalışmalarını yerinde değerlendirmek üzere Genel Müdür Yardımcısı, Daire Başkanları ve Şube Müdürleri ilçemize geldiler. Teknik heyet yerinde inceleme yaptı. Heyet hem Evkaf mahallesi Stadyum bölgesinin hem de Cumhuriyet Meydanının Kentsel dönüşüm için çok uygun olduğunu belirttiler. Özellikle Harikalar Diyarının olduğu alan zemin olarak bataklık bir alan. Buraların taban seviyesi deniz seviyesine göre biraz daha alçaktı. O sebeple bu bölgede ikamet eden insanlar çok fazla yağmur suyuna maruz kalıyordu. Yine buralarda su taşkınları oluyordu. Bu bölgeyi daha sağlıklı yaşanılabilir hale getirebilmek için güzel bir çalışma yapılacak. Hem konutlar yenilecek hem de stadyum buradan kaldırılarak farklı bir alan inşa edilecek.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.