BAKAN ŞAHİN FATSA’DA YENİ HASTANE YERİNİ İNCELEDİ…
28.11.2011Fatsa ilçesinde Evkaf Mahallesindeki çöplük alana yapılması düşünülen 300 yataklı hastanenin mevcut hastanenin yanına yapılacağı bildirilirken, yeni alanda incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in “Bura üzerinde çalışmalıymışız, burası daha iyi yer” şeklinde hayıflandığı gözlendi.
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e Ordu Valisi Orhan Düzgün, Kaymakam Bekir Atmaca, AK Parti Ordu Milletvekilleri İhsan Şener ve Fatih Han Ünal, AK Parti Ordu İl Başkanı Hüseyin Akyol’da eşlik etti.
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin hastane yerinde Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve Başhekim Op. Dr. Davut Erişmiş’ten yeni yerle ilgili bilgi aldı. Bakan Şahin yaptığı incelemenin ardından basın mensuplarına açıklamada yapmadan Fatsa’dan ayrıldı. “SİYASİ İRADENİN HASTANE YAPMA KONUSUNDA KESİNLİKLE ZAAFİYETİ YOK”
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin hastane alanından ayrıldıktan sonra yeni yerle ilgili Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan basın mensuplarına açıklamada bulundu. Çöplük alanındaki yeri Sağlık Bakanlığı’nın talep ettiği bir yer olduğunu belirten Başkan Anlayan, “Orada proje çalışmaları sonlandırılmıştı. TOKİ çöpün kaldırılmasını şart koştuğu için bir takım sıkıntılar yaşandı. Hastane tabanı alanında kaldırılması istenen çöp 500 bin metreküptü. Bu miktar Fatsa’nın 10 yıllık çöpü. Maliyetler çok yüksek olmakla beraber bu maliyetleri göze alsak bile bu çöpü alıp başka bir yere dökmek imkansızdı. Bu nedenle son 15 gündür mevcut hastane yerinin yanındaki yere yeni hastane yapılması konusunda yoğunlaştık. Sayın İçişleri Bakanımız İdris Naim Şahin ve Milletvekilimiz İhsan Şener konuyu takip ediyor. Vatandaşımız hastane yapılacak mı yapılmayacak mı sorusunu kafasından kaldırsın. İnşallah en yakın zamanda mevcut hastane yerinin yanındaki yerin istimlaki yapılıp, alan 35 dönüme çıkartılarak proje çalışmalarına başlanacak. Vatandaşımız şunu iyi bilsin ki siyasi iradenin Fatsa’da bir hastane yapma konusunda kesinlikle bir zafiyet söz konusu değildir. Aşağıdaki zaman kaybı yeni yerdeki inşaat sürecinde telafi edilecektir. Bu alana uygun yeniden proje olacak ve 300 yataklı olacak. Bu inşaat yapılırken sağlık hizmeti devam edecek, yeni inşaat bittikten sonra mevcut hastane yıkılarak yeni hastaneye ilave edilecek” dedi.

Anlayan ayrıca; Yeni Hastane Binası çalışmalarını yakından takip eden İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim Şahin ve Ak parti Ordu Milletvekilimiz İhsan Şener Beye çok teşekkür ediyorum açıklamasında bulundu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.