BAKAN GÜNAY KÜLTÜR SARAYINI GEZDİ
26.07.2010


Fatsa ilçesinde belediye tarafından yapılan Kültür Sarayı inşaatında incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İnşaatın son durumu hakkında Başkan Anlayan`dan bilgiler aldı.
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ordu Valisi Orhan Düzgün ile birlikte Fatsa’yı ziyaret etti. Bakan Günay’ı AK Parti Ordu Milletvekilleri Eyüp Fatsa, Ayhan Yılmaz ve Enver Yılmaz karşıladı. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, inşaatı Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ile birlikte gezdikten sonra dışarıya çıkarken basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Kültür Sarayı’ndan ayrılmadan önce bir basın mensubunun “İnşaata ödenek gönderecek misiniz?” şeklinde sorusuna, “Buraya aslan payını verdik. İyi çalışanlara elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz. Burası yıl sonunda bitmesi planlanıyor. Ben de elimden geldiğince ödenek sağlamaya çalışacağım. Benden önceki Atilla Koç Bakanımız 350 bin TL göndermiş, ben 1 milyon TL göndererek o parayı 3’e katladım” şeklinde cevap verdi. Ama yinede ödenek konusunda bu yıl olmasa da seneye yine yardım yaparız dediler.

Başkan Anlayan da yaptığı açıklamada, Sayın Bakanımız Fatsa Kültür sarayı ile yakından ilgileniyor. Bakan olduktan sonrada bizlere her konuda yardımcı oluyorlar, ben kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Fatsa Kültür sarayı Belediyemiz tarafından hazırlanan ve yapılan bir projedir. Bakanlığımız da yer yer destek vermektedir. İnşallah 2011 yılı başında Kültür sarayımızın içini tamamlayıp hep birlikte hizmete açacağız dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.