BAKAN GÜLER FATSA’DA ÇATKAPI YAPTI
11.03.2009Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Dün gece Fatsa`da Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan`ın Seçim çalışması yaptığıCevat EnginÜmit`in evine çat kapı yaptı.

Fatsa’da ilk önce AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’ne gelen ve burada Başkan Anlayan’ı bulamayınca seçim çalışması yapılan eve gitmeye karar veren Bakan Güler beraberindekilerle birlikte yürüyerekCevat EnginÜmit’in evine gitti. Burada kadınların bulunduğu ortamla karşılaşan Enerji Bakanı Hilmi Güler Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’a “Atom Karınca” diye hitap ederek, “O benim en çok sevdiğim Belediye Başkanı” dedi. Başkan Anlayan’a “Yeni dönemde ne yapacaksın” diye soru soran Bakan Güler, “Projelerin güzelse belki buraya gelir sana oy atarım” dedi.

Evde bulunan kadınlar tıpkı bir gazeteci gibi Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Mehmet Hilmi Güler’i soru yağmuru’na tuttular. Kadınlar Bakan Güler’e en önemli soruları işsizlik ve doğalgaz soruları oldu. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Mehmet Hilmi Güler bir kadının işsizlikle ilgili sorusuna, “İşsizlik en önemli sorunlardan biri. O yüzden yatırımlara ağırlık veriliyor. Enerjide yeni yatırımlar var, barajlar kuruluyor. Bazen de iş isteyen kişilere kömür madeninde iş vermek istiyoruz hemen 5 dakika sonra ortadan kayboluyorlar yani iş beğenmiyorlar kravatlı çalışmak istiyorlar. Dünyadaki ekonomik durum düzelince bizim işimiz de düzelecek” diye cevap verdi.

Bakan Güler doğalgaz ile ilgili soruya ise, “Karadeniz’deki bütün vilayetlere Doğalgaz getiriyoruz. Fatsa’ya da dağları tepeleri aşarak doğalgaz getirdik. Bundan sonraki kısım ihaleyi alan şirkete ait. Bizden önce Türkiye’de 9 vilayette doğalgaz vardı, şimdi 64 vilayette doğalgaz var. Biz en ucuz doğalgaz kullanan ülkelerden bir tanesiyiz” şeklinde cevap verdi. Ayrıca Bakan Güler Fatsa`da çok çalışkan bir Başkanınız var 29 Martta Başkanızı yalnız bırakmayın dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.