BAKAN EROĞLU’NDAN TALEPLERE OLUMLU YANIT
01.03.2013

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Fatsa Belediyesi’ni ve Fatsa Belediyesi tarafından yaptırılan Spor Kompleksi’ni ziyaret etti. Bakan Eroğlu, Fatsa’da Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ın isteklerine olumlu yanıt verdi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Fatsa’da ilk olarak Belediyeye giderek yapılan projeleri inceledi ve Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’dan talepleri dinledi.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Bakan Eroğlu’na, “Bolaman Irmağı’nda 1000 metrelik mesafede ırmak yatağında temizlik yaptık, DSİ araçlarını gönderdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Oraya sağlı sollu taş duvar yapacağız. Yanında ve çevresinde yeşil alan yapmak için taş duvar istiyoruz. Bakanlık olarak estetiğe önem verdiğinizi bilerek böyle yapmak istedik. Bolaman Irmağımızda ıslah yaptığımız yerin devamı Organize Sanayi Bölgemize doğru gidiyor. Aynı çalışmanın oraya kadar devam etmesini istiyoruz. 16 tane su kuyumuz için de kabartma settesi istiyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Bakan Eroğlu’ndan yapımı devam eden Kent Parkı ile ilgili de isteklerde bulundu. Başkan Anlayan, “Kent Parkı yaptığımız yerin ön tarafında Orman İşletme Şefliği var. Bu şefliğin başka bir yere aktarılmasını istiyoruz. Biz buraya büyük bir harikalar diyarı yapıyoruz ama Orman İşletme Şefliği önünü kapatıyor. Buraya bir çözüm bulalım” dedi.

TALEPLERE OLUMLU BAKTI

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ın Bolaman Irmağı ile ilgili anlattığı çalışmaya, “Güzel olmuş tebrik ederim. Yalnız taş duvarların derzlerini bazen kötü yapıyorlar ona dikkat edelim” dedi. Bakan Eroğlu Başkan’ın taş tahkimatı ile ilgili talebine ise, “Taş temin edebilirseniz istenilen yeri taş tahkimat yaptırabiliriz. Burayı ihale yapmadan ben araç gönderip yaptırırız. Buraya birit koyalım şelale gibi daha güzel olur” şeklinde cevap verdi.

ÇOK GÜZEL BİR TESİS

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Fatsa Belediyesi’nden ayrıldıktan Spor Kompleksi gezdi. Bakan Eroğlu ve beraberindekiler burada yemek yedikten sonra ilçeden ayrıldılar. Bakan Eroğlu Spor Kompleksi’nden çıkarken hatıra defterine, “Çok güzel bir tesisi ziyaret ettik. Bu tesisi yapan Fatsa Belediye Başkanı başta olmak üzere bütün belediye mensuplarını tebrik ediyor üstün muvaf fakiyetlerinin devamını diliyorum” yazdı.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.