BAKAN EROĞLU KIZININ KUR’AN KURSU İNŞAATI YARARINA AÇTIĞI SERGİNİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ
20.05.2014

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ordu'nun Fatsa İlçesinde kızıMerve Eroğlu Uşun'un karma resim sergisinin açılışını gerçekleştirdi.
Damadı İhsan ve kızı Merve Eroğlu Uşun'un memleketi Ordu'nun Fatsa İlçesi'ne gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı'nda geliri hayır kurumuna bağışlanmak üzere açılan karma resim sergisi açılışını yaptı. Açılışa Ordu Valisi Kenan Çiftçi, Ak Parti Ordu Milletvekilleri Mustafa Hamarat, İhsan Şener ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Fatsa belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, çevre ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı. Damadının Ordulu olduğunu ifade ederek, “Kızım Merve Eroğlu Uşun'un yaptığı 93 adet yağlı boya resimlerinin sergilendiği salonda açılış yaptım. Bu sergiden elde edilecek gelir tamamen eğitim maksatlı Kuran Kursu'na bağışlanacak. Daha önce gelince görmüştüm kur’an kursunda inşaatın eksiklikleri vardı. Kızım böyle bir çalışma yaptı, tamamen bağış olacak. Hayır kurumunun makbuzları da var" dedi.

Merve Eroğlu Uşun ise 93 adet bir kısmı ebru bir kısmı da yağlı boya olan resimleri 2 yılda yaptığını belirterek, “Elde edilecek geliri Fatsa İslamdağı mahallesinde bulunan Çatak Kuran Kursu inşaatına bağışlayacağım.” diye konuştu.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu sergiyi gezip inceledikten sonra sergide bulunan 400 TL'lik İstanbul Kız Kulesi resim tablosunu satın aldı.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.