ASRİ MEZARLIKTA ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILIYOR
22.10.2009


Fatsa Belediyesi Evkaf Mahallesinde bulunan, Asri Mezarlıkta Çevre düzenlemesi çalışmalarına başladı. Yapılacak çalışmaların Kurban Bayramına bitirilmesi hedefleniyor.

Asri Mezarlıkta yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan yaptığı açıklamada, Asri Mezarlıkta ilk olarak çevre duvarını yükselteceğiz, ardından, taş kaplama ve püskürtme sıva ile düzenleme yapacağız dedi.

Başkan Anlayan ayrıca; Asri Mezarlıkta yeni yapılacak bu çalışma içersinde duvar üstlerinde modern bir aydınlatama çalışması, Mezarlık içersinde ara yollarda parke taşı ile döşeme, yine daha önce bir kısmı yapılan ve 2. kısmı kalan yağmur suyu hattı çalışmalarının da bu proje çalışması içersinde tamamlanacağını belirtti. Giriş kapısının yeniden düzenleneceğini de söyleyen Başkan Anlayan, Toplam 600mt.lik alanda duvar ve aydınlatma çalışması yapacağız. Giriş kapısı da ferforje ile yapılarak hizmete sunulacak. Fatsa mızın ana mezarlığı olan Evkaf Asri Mezarlığının İlçemize yakışır bir hal alması için böyle bir çalışma başlattık. İnşallah hava şartları uygun giderse buradaki çalışmayı Kurban Bayramına bitirmeyi hedefliyoruz dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.