ASRİ MEZARLIĞI GEZDİLER
29.03.2010


AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, Fatsa ilçesinde bir takım incelemelerde bulundu.

Fatsa Belediyesince, Asri mezarlıkta yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Eyüp Fatsa`ya, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Belediye Başkan yardımcısı Bülent Yücetepe, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Sözen, Belediye Meclis üyeleri ve partililer eşlik ettiler.

Asri mezarlıkta çevre duvarı, aydınlatma, ara yollarda taş döşeme, yağmur suyu hattı çalışmaları ve alt yapı çalışmaları yapılmakta. Yapılan çalışmalarla ilgili olarak açıklamada bulunan Vekil Fatsa, Belediyemizi tebrik ediyorum. Fatsa Asri mezarlığının eski halini hepimiz çok iyi biliyoruz. Yapılan çalışmalar çok güzel, ölüsüne sahip çıkmayan dirisine de sahip çıkmaz, bu söz çok güzel bir söz. Başkan Anlayan ve ekibini böyle bir güzel çalışma yaptıkları için tebrik ediyorum dediler. Ayrıca Asri mezarlığın dolmak üzere olduğunu belirten Eyüp Fatsa, Belediyemiz yeni mezar yeri konusunda acil olarak çalışmalara da başlamalı dediler.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan`da yaptığı açıklamada, Fatsa Belediyesi olarak Asri mezarlığımızda genel bir çevre düzenlemesi çalışması başlattık, bunun büyük kısmı tamamlandı. Şimdi mezarlık içersinde ara yolları yapıyoruz. Fatsa ilçemize yakışır bir Asri mezarlık olacak. Tabi mevcut mezarlar daha önce düzensiz ve plansız yerleştirildiği için, içte bazı yol çalışmalarında zorlanıyoruz. Ama yine genel çalışmamız Asri mezarlığın görünümünü tamamen değiştirecek. Güzel bir aydınlatama da yapacağız. Bunun yanı sıra giriş de mevcut eski çeşmeyi yıkıp yerinde daha modern. Bay ve Bayanların ayrı ayrı kullanabilecekleri Abdest alma yerleri ve lavabolarda yapacağız. Yeni mezar yeri konusunda da çalışmalarımız başladı. İmara uygun birkaç yer tespit ettik. Onu da önümüzdeki günlerde netleştirip kamuoyu ile paylaşacağız dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.