ASFALTLAMA EKİBİ MUSTAFA KEMAL PAŞA DA
07.09.2011Fatsa Belediyesi Asfalt yol çalışmalarına hız verdi. Havaların güneşli ve açık olması Asfalt çalışmalarını hızlandırdı.

Asfalt ekibi bu hafta Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Garajlar mevkii ve Pazar yeri bölgesinde çalışmalarını başlattı. Daha öncede Evkaf Mahallesinde asfaltlama yapılmıştı. Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Garajlar mevkii ve Pazar yeri mevkiindeki çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan burada Asfalt çalışmalarını değerlendirdi.

Anlayan, Asfalt ekibimiz Evkaf Mahallesinden çıktı buranın % 95´lik kısmı tamamlandı. Yine bir iki yapılacak yolumuz kaldı onu da kısa sürede halledeceğiz dedi. Anlayan şuanda Şehir merkezine yakın olan garajlar bölgesindeyiz, burada yerleşimde çoğunlukla tamamlanmış durumda. Mustafa Kemal Paşa Mahallemizde hedefimiz 40 bin m² asfalt yapmak, bunun 10 bin m² şuanda yaptık. Hedefimiz bu yıl 100 bin m² Asfalt yapmak. Havalar müsaade ettiği sürece asfalt çalışmamız aralıksız olarak sürecek. Ama bu yıl mevsimler yağışlı olduğu için biraz gecikmeli asfalt döküyoruz. Ama hedefimize ulaşmak için gerekli hazırlıkları yaptık çalışmamızı gecede sürdüreceğiz ve iki vardiya olarak çalışacağız dedi.

Asfalt şantiyemizi geçen yıl kurmuştuk ve İlçe olarak Karadeniz´de asfalt şantiyesine sahip tek İlçe biziz. Hedefimiz 2014 yılına kadar söz verdiğimiz Fatsa’nın tamamındaki Asfalt yol çalışmalarını tamamlamak. Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Pazaryeri ve garajlar bölgesinden sonra Kurtuluş Mahallesi eski Cezaevi mevkiinde ara yolları asfaltlayacağız. Bunun yanı sıra yine Sakarya ve Şerefiye Mahallerimizde de acil olan bazı yollarda asfaltlama yapacağız dedi.

Anlayan geçen yıl 1,5 Trilyonluk asfalt yol yaptık, hedefimiz 100 bin m² lik bir yol yapmak, buda 2,5 Trilyonu buluyor, geri kalan 1 Trilyonluk asfalt yolu da bu yıl içersinde tamamlayacağız dedi. Hedefimiz söz verdiğimiz gibi vatandaşlarımızı Kışın çamurdan Yazın da Tozdan kurtaracağız açıklamasını yaptı.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.