ASFALT ŞANTİYESİNE GÖRKEMLİ AÇILIŞ
09.08.2010

Ordu’nun Fatsa ilçesinde Karadeniz Bölgesi’nde ilçeler bazında bir ilk olan ve 1.5 milyon TL’ye mal edilen asfalt şantiyesi görkemli bir törenle hizmete girdi.
Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan asfalt şantiyesinin açılış törenine AK Parti Ordu Milletvekilleri Eyüp Fatsa ve Enver Yılmaz, Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer, AK Parti Ordu İl Başkanı Av.Oktay Çanak, çevre ilçe ve belde belediye başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılış töreninde ilk konuşmayı Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan yaptı. Karadeniz Bölgesi’nde ilçeler bazında bir ilki gerçekleştirmiş olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Anlayan, “İlçede önemli ölçüde ihtiyaç hasıl olduğu için asfalt şantiyesini kurmaya bu dönem karar verdik. Bu projenin bir hayal olmadığını bugün ispatlıyoruz. Her şeyimiz şikayet edilerek yapıldığı için projelerimizi çift dikiş giderek yapıyoruz. Şeytan taşlamaktan tavaf etmeye fırsat bulamıyoruz. Bunun bir güzel yanı yaptığımız işlerin doğru ve hukuki yapıldığını tescillemiş oluyor. Bu tesiste böyle bir süreçten geçerek bu aşamaya geldi. İhaleyi kaybeden firmanın itirazı sonucu bu işi tam 5 hafta gecikmeli yapabildik. Çok yakında Kültür Sarayı projemiz ve Spor Kompleksi projemizi de hayata geçireceğiz” dedi.”DEĞİŞİMİ FATSA DA YAŞIYOR”
Başkan Anlayan’ın ardından kürsüye gelen Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ı böyle bir hizmeti ortaya koyduğu için tebrik ettiğini vurgulayarak, “Bu çalışma ne kadar belediye sınırları için yapılacak olsa da belediyemizle protokol yaparak yakın köylerimiz için de sıcak asfalttan yararlandırmak istiyoruz” diye konuştu.
Daha sonra konuşan AK Parti Ordu Milletvekili Enver Yılmaz, Türkiye’nin hem genelde hem de yerelde büyük bir değişim yaşadığını kaydetti. Yılmaz, “Yerel anlamda çok yakında Or-Gi Havalimanı inşaatının temelinin atılacak olması bu değişime çok önemli bir örnektir” açıklamasında bulundu.
Açılışta son konuşmayı yapan AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa ise Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’a ilçeye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Fatsa, “Genel hizmetlerin Ordu ilimize de yansımaları oluyor. Daha önce babaların evlatlarına ‘oğlum biz bu işleri göremeyiz ama belki siz görürsünüz’ dedikleri yıllara sari büyük hizmetlerin bir bir hayata geçtiğine hep beraber şahit oluyoruz. Ordu ilimizin en güzel ilçelerinden biri olan Fatsa ilçemizden bu hizmetlerden bol bol alma imkanına sahip oldu ve oluyor da” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından asfalt şantiyesinin açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi ve yine protokol üyelerince butona basılarak ilk sıcak asfalt kamyona döküldü.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.