ASFALT ŞANTİYESİ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
06.04.2010


Fatsa Belediyesi asfalt şantiyesi kurma çalışmalarında sona geldi.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, geçtiğimiz günlerde asfalt şantiyesi kuracağımızı kamuoyuna duyurmuştuk. Artık Fatsa Belediyesi olarak, parkeli yol devrini bitiriyoruz. Bundan sonra yollarımızda asfalt kullanacağız. 15 Şubat tarihinde asfalt şantiyesi`nin yapım ihalesini gerçekleştirdik. İhaleye toplam 4 adet firma girdi. K.D.V. dahil 915 milyarla ihalemize en uygun teklifi veren firmayla anlaşma yapıyoruz. Bundan sonra Fatsa Belediyesi olarak günlük 600 ton kapasiteli asfalt şantiyemiz olacak. 15 Şubat`ta ihalesini yaptığımız. Asfalt şantiyesinin sözleşmesini 6 Nisan 2010 tarihinde imzaladık. Daha sonra yapım süresi olarak 2.5 aylık bir süre koyduk. Buda Haziran ayı sonuna denk geliyor. Şantiyemizin yapım işi Temmuz 2010 yılında tamamlanınca Temmuz ayı itibari ile, öncelikli olarak İmar alanı dahilindeki konutların yoğun olduğu stabilize yoları asfaltlayacağız. Bundan sonra taş parke yerine asfalt kullanacağız. Vatandaşlarımızı yazın tozdan kışında çamurdan kurtaracağız. Geçtiğimiz 5 yıl içersinde, bizden önceki dönemin 5 katı fazlası yol çalışması yaptık. Şimdi kendi rekorumuzu asfalt çalışması yaparak kıracağız. Artık Fatsa`da yol sorununa köklü bir çözüm yoluna gidiyoruz.

Seçim döneminde söz verdik vatandaşlarımız genelde hep yol sorunlarından bahsettiler. Bizde söz verdiğimiz gibi bu sorunu köklü olarak çözümlüyoruz. Ama yine belirtmek istiyorum, ilk olarak asfalt çalışmalarımıza İmar alanı dahilindeki yapılaşmanın yoğun olduğu bölgelerden başlayacağız. Ama günlük 600 ton sıcak asfalt üretecek bir tesisimiz olacağından artık kısa sürede özellikle yaz aylarında yoğun olarak yol çalışmaları gerçekleştireceğiz. Fatsa tarihinde yine bir ilki hayata geçirmenin sevincini yaşarken bu çalışmanın ilçemize ve Belediyemize bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum dediler.

Başkan Anlayan ayrıca 2010 yılı içersinde toplam hedef olarak 100.000m² asfalt yol yapacaklarını da belirtti. Cesan firması yetkilileri de Fatsa Belediyesi ile çok güzel bir çalışma başlatıyoruz. Sadece şantiyeyi kurup gitmeyeceğiz. Deneme üretimi yapıp ardından çıkacak bir sorun olursa da her zaman sizlerin yanında olacağız. Fatsa Belediyesi ve Başkan Hüseyin Anlayan çok güzel bir çalışamaya imza attılar dediler. Ordu il merkezinden sonra ilk defa Bölgede Fatsa Belediyesi asfalt şantiyesi kurmuş oluyor.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.