ASFALT ŞANTİYESİ MEKANİK KISMI MONTAJLANDI
20.07.2010Asfalt şantiyesine gelen Çesan firması mekanik kısımların montaj işlemine başladı. Çesan firması asfalt şantiyesinin mekanik kısımlarının montaj işleminin büyük kısmını tamamladı.

Asfalt şantiyesine Ankara Sincan Organize Sanayi Bölgesinden gelen 6 tır asfalt şantiyesi mekanik aksamı bugün itibari ile resmen kurulmaya başladı. Başkan Anlayan hep anlatıyorduk ama bazıları buna inanmak istemiyorlardı işte en somut örnek burada, ister gelip görsünler ister medyadan takip etsinler dedi.

Bu yıl 100 bin m³ asfalt yapmayı hedeflediklerini belirten Başkan Anlayan, ilk olarak imar planı içersinde olan ve yapılaşmanın yoğun olduğu stabilize yollarda bu çalışmamamızı yapacağız, özellikle şunu belirtmek istiyorum taş parkeli yollarımızda asfalt çalışması yapmayacağız. Oralar zaten çamurdan kurtulmuş yolladır. Bizim hedefimiz imar planı içersinde olan ve hiç parkesi olamayan stabilize ve toprak olan yollarda bu çalışmayı yapmak.
Bunun için, önceliğimiz bu şekilde olacaktır dediler.

Asfalt şantiyesinin kurulacağı alanı gezen Başkan Anlayan, Burada asfalt şantiyemizin yanı sıra, İdari hizmet binamız, Kademe binamız ve Malzeme depomuzda aynı alan içersinde olacak, birçok birimimizi de böylelikle bir araya toparlamış olacağız. Şunda önceliğimiz asfalt şantiyesi alanı ve idari hizmet binası buralarında büyük kısmını tamamladık, ayrıca asfalt şantiyesinin kurulacağı alana yeniden elektrik hattı çektik. Bu hat çekme işlemi de bizzat Belediyemiz tarafından yapıldı. Buda bu bölge içersinde yapılan önemsenecek büyük çalışmalardan bir tanesi çünkü bu bölgenin enerji nakil hattı çok yetersiz bizler bu bölgede bir faaliyetimizi yapacağımızdan yeniden buraya elektrik nakil hattı da çektik dediler.

Ayrıca asfalt şantiyesi alanını ziyarete gelen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş Başkan Anlayan`dan asfalt şantiyesi hakkında bilgiler aldı. Karataş, Başkanımız hep bahsediyordu bizde yerinde görelim dedik. Kendisini ben bir kez daha tebrik ediyorum. Başkan Anlayan hep ilkleri yapıyor. Karadeniz`de sadece illerde olan asfalt plentinin Fatsa`da kurulması çok sevindirici, bizlerde vatandaş olarak merakla bu projeyi bekliyorduk ama gördüm ki asfalt şantiyesi kurulmuş bile, plent ilçemize ve Belediyemize hayırlı olsun dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.