ASFALT ŞANTİYESİ İHALESİ YAPILDI
22.02.2010


Fatsa Belediyesi asfalt şantiyesi kurma çalışmalarında sona geldi.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, geçtiğimiz günlerde asfalt şantiyesi kuracağımızı kamuoyuna duyurmuştuk. Artık Fatsa Belediyesi olarak, parkeli yol devrini bitiriyoruz. Bundan sonra yollarımızda asfalt kullanacağız. 15 Şubat tarihinde asfalt şantiyesinin yapım ihalesini gerçekleştirdik. İhaleye toplam 4 adet firma girdi. K.D.V. dahil 915 Milyarla ihalemize en uygun teklifi veren firmayla anlaşma yapıyoruz. Şuanda resmi prosedürler devam ediyor. Bundan sonra Fatsa Belediyesi olarak günlük 600 ton kapasiteli asfalt şantiyemiz olacak.

15 Şubat`ta ihalesini yaptığımız asfalt şantiyesinin sözleşmesini Mart ayı sonunda yapacağız. Daha sonra yapım süresi olarak 2.5 aylık bir süre koyduk. Buda Mayıs ayı sonuna denk geliyor. Şantiyemizin yapım işi Mayıs 2010 yılında tamamlanınca Haziran ayı itibari ile, öncelikli olarak İmar alanı dahilindeki Konutların yoğun olduğu stabilize yoları Asfaltlayacağız. Bundan sonra taş parke yerine asfalt kullanacağız. Vatandaşlarımızı yazın tozdan kışında çamurdan kurtaracağız.

Geçtiğimiz 5 yıl içersinde, bizden önceki dönemin 5 katı fazlası yol çalışması yaptık. Şimdi kendi rekorumuzu asfalt çalışması yaparak kıracağız. Artık Fatsa`da yol sorununa köklü bir çözüm yoluna gidiyoruz. Seçim döneminde söz verdik vatandaşlarımız genelde hep yol sorunlarından bahsettiler. Bizde söz verdiğimiz gibi bu sorunu köklü olarak çözümlüyoruz. Ama yine belirtmek istiyorum, ilk olarak asfalt çalışmalarımıza İmar alanı dahilindeki yapılaşmanın yoğun olduğu bölgelerden başlayacağız. Ama günlük 600 ton sıcak asfalt üretecek bir tesisimiz olacağından artık kısa sürede özellikle yaz aylarında yoğun olarak yol çalışmaları gerçekleştireceğiz. Fatsa tarihinde yine bir ilki hayata geçirmenin sevincini yaşarken bu çalışmanın ilçemize ve Belediyemize bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum dediler. Başkan Anlayan ayrıca 2010 yılı içersinde toplam hedef olarak 100.000m² asfalt yol yapacaklarını da belirtti.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.