ASFALT ŞANTİYESİ İHALESİ 15 ŞUBATTA
05.01.2010


Fatsa Belediyesi asfalt şantiyesi kurma çalışmalarında sona geldi.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, geçtiğimiz günlerde asfalt şantiyesi kuracağımızı kamuoyuna duyurmuştuk. Gerekli araştırmaları yaptık. Artık Fatsa Belediyesi olarak, parkeli yol devrini bitiriyoruz. Bundan sonra yollarımızda asfalt kullanacağız. 15 Şubat tarihinde asfalt şantiyesinin yapım ihalesine çıkıyoruz. Bundan sonra Fatsa Belediyesi olarak günlük 600 ton kapasiteli asfalt şantiyemiz olacak.

15 Şubatta ihalesine çıkacağımız şantiyemizin yapım işi Haziran ayı sonunda tamamlanacak. Temmuz ayı itibari ile öncelikli olarak İmar alanı dahilindeki konutların yoğun olduğu stabilize yoları asfaltlayacağız. Bundan sonra taş parke yerine asfalt kullanacağız. Vatandaşlarımızı yazın tozdan kışında çamurdan kurtaracağız. Geçtiğimiz 5 yıl içersinde, bizden önceki dönemin 5 katı fazlası yol çalışması yaptık. Şimdi kendi rekorumuzu asfalt çalışması yaparak kıracağız. Artık Fatsa`da yol sorununa köklü bir çözüm yoluna gidiyoruz.

Seçim döneminde söz verdik vatandaşlarımız genelde hep yol sorunlarından bahsettiler. Bizde söz verdiğimiz gibi bu sorunu köklü olarak çözümlüyoruz. Ama yine belirtmek istiyorum, ilk olarak asfalt çalışmalarımıza İmar alanı dahilindeki yapılaşmanın yoğun olduğu bölgelerden başlayacağız. Ama günlük 600 ton sıcak asfalt üretecek bir tesisimiz olacağından artık kısa sürede özellikle yaz aylarında yoğun olarak yol çalışmaları gerçekleştireceğiz. Fatsa tarihinde yine bir ilki hayata geçirmenin sevincini yaşarken bu çalışmanın ilçemize ve Belediyemize bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.