ASANSÖRLÜ ÜST GEÇİTE LED AYDINLATMA
09.05.2011


Fatsa Belediyesi asansörlü üst geçidi Mayıs ayı sonunda tam olarak hizmete sunuyor.

Üst geçit´de yapılan çalışmaları yerinde değerlendiren Başkan Hüseyin Anlayan, geçtiğimiz aylarda Karayolları ile ortaklaşa olarak üst geçidi faaliyete geçirmiştik. Bu çalışmadan sonra alt kısımdan vatandaşlar geçmesin diye yeşil alanda ferforje çalışması yaptık ve vatandaşı üst geçide yönlendirdik. Şimdi üst geçidi daha cazip hale getirmek için, Karadeniz´de bir ilki yapıyor ve Fatsa´da asansörlü üst geçidi hayata geçiriyoruz.

Asansörden özellikle, Özürlü vatandaşlarımız, Yaşlılarımız, Çocuklar ve Hanımlar yararlanırken asansör herkese açık olacak, yani her vatandaş bu asansörden yararlana bilecekler. Türkiye´de birçok yerde üst geçit bulunmakta ama Karadeniz´de ilk defa asansörlü üst geçit Fatsa´da hayata geçiyor. Biz vatandaşlarımızdan sadece buraya sahip çıkmalarını, hor kullanmamalarını, hor kullananları da uyarmalarını rica ediyoruz. Çünkü asansör 24 saat açık olacak ve 24 saatte kamera ile izlenecek. En fazla 6 kişinin binebileceği asansörlü üst geçidimiz tam olarak Mayıs ayı içersinde faaliyete geçecektir dedi.

Ayrıca ışıklandırma konusuna da değinen Anlayan, böyle özellikli bir üst geçit´e yakışır bir aydınlatma yapmak için, ekipler çalışıyorlar, bizde bu çalışmayı yerinde görelim istedik. Yaklaşık 1 hafta sonra burada aydınlatma çalışması tamamlanacak, asansörlü süt geçit´e Led aydınlatmalı bir sistem kuruyoruz. Led aydınlatma hem görünüm açısından hem de tasarruf açısından çok güzel ve uygun, inşallah bitince bu aydınlatmanın güzelliğini de hep birlikte yaşayacağız dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.