ARAŞTIRMA VE UYGULAMA ÜNİTESİ’NE GÖRKEMLİ AÇILIŞ
07.03.2011


Ordu Üniversitesi’ne bağlı Fatsa Deniz Bilimleri Araştırma ve Uygulama Ünitesi düzenlenen törenle hizmete girdi.


Araştırma ve Uygulama Ünitesi’nin açılışına Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Kefeli, Fatsa Kaymakamı Mustafa Selman Yurdaer, Ordu Kaymakam Adayı Fatsa Kaymakam Refiki Hakan Engin, Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Yücetepe, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu, fakülte bahçesindeki binaların Fatsa’ya ilk geldiğinde harabe şeklinde olduğunu belirterek, “Hatta ilk geldiğimde beni burada köpekler kovalamıştı. Karşı binalara hiç giremiyorduk, çünkü girilecek yeri yoktu. O dönemde hayal kurduk. Çünkü hayali olmayanın gerçeği olamaz. Biz burada Türkiye’nin önemli bir deniz fakültesini kurma hayali kurduk. Ne mutlu ki bu hayalimiz adım adım gerçekleşiyor. Bugün açılışını yaptığımız Araştırma ve Uygulama Ünitesi binası da atıldı ama bugün bu hale geldi. Fatsa’ya hayırlı olsun” dedi.
Fatsa Kaymakamı Mustafa Selman Yurdaer de yeni açılan ünitenin Deniz Bilimleri Fakültesi’nin hayırlı olmasını temenni etti.
Yapılan konuşmaların ardından Araştırma ve Uygulama Ünitesi’nin yapılmasına katkıda bulunan Fatsa Kaymakamı Mustafa Selman Yurdaer, Fatsa Belediyesi adına Başkan Yardımcısı Bülent Yücetepe ve Ticaret Borsası Başkanı Ömer Karamolla’ya birer şilt ve teşekkür belgesi verildi. Daha sonra ise Araştırma ve Uygulama Ünitesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.